ÇORUM TİME

KAYBEDENİ OLMAYAN YARIŞMA

Anadolu Gençlik Derneği, “Kaybedeni Olmayan Yarışma” sloganıyla geleneksel hale getirdiği Siyer-i Nebi yarışmasını bu yıl da düzenliyor.

KAYBEDENİ OLMAYAN YARIŞMA
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
15 Aralık 2017 - 11:57

Son Güncelleme: 15 Aralık 2017 11:57 Bu yıl 5.’si düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasına başvurular www.efendimizinizinde.com sitesinden yapılabilecek. Çorum merkez ve ilçelerden 7000 bine yakın gencin katılması beklenen yarışma, 13 ilçe ve merkezde yapılacak. Sonuçlar 31 Aralık 2017 tarihinde açıklanacak ve ödüller aynı gün akşamı ülke çapında düzenlenecek “Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi” programlarında verilecek. Anadolu Gençlik Derneği Çorum Şube Başkanı Bekir Uyanık, “Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçek gibidir. Bizim için hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir. Fidanlar erken yaşlarda nasıl eğilirler ve şekil alırlarsa gençlerimiz de ortaokul ve lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri yaşamlarına aksettirirler. Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu durum ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Anadolu Gençlik Derneğimizin bu Türkiye geneli Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa hayatın bitmeyen hengamesinde öğrencilerimize ulaşmakta önemli bir adımdır” dedi.

Uyanık, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Amacımız; Anadolu Gençlik Derneği Liseler Komisyonu ve İmam Hatipler Komisyonu bünyesinde Siyer-i Nebi yarışması düzenleyerek, ortaokul ve lise öğrencilerinin aidiyet duygularını pekiştirmek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamak ve örnek bir nesil yetiştirmektir. İyiyi ve güzeli kendine şiar edinmiş teşkilatımızın güzeli yaygınlaştırmasında Siyer-i Nebi yarışmasından istifade ederek mesajımızı en doğru ve etkili bir şekilde muhatap kitlemize ulaştırmayı hedefliyoruz. Sevgili Peygamber’imizin hayatının daha iyi öğrenilmesine yapılabilecek küçük bir katkıyı, en büyük bahtiyarlık kabul edenler bulunduğu müddetçe, Efendimiz hakkında daha birçok eser, program, yarışmalar vs. düzenlenecektir. Bu bağlamda günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek diziler vb. gençlerimizi ahlak ve maneviyatını tahrip etmektedir. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz. Bunun için Siyer-i Nebi Yarışması yaparak, liseli gençlerin Peygamber Efendimizin hayatını okumasına vesile oluyoruz. Bizler sevgili peygamberimizin (s.a.s) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Siyer-i Nebi yarışmasının bu yıl beşincisini düzenlemekteyiz. Başvuruları www.efendimizinizinde.com sitesinden yapan Çorum merkez ve ilçelerde 7000 bine yakın gencimiz Cumartesi günü saat 11.00’de 13 ilçe ve merkezde yapılacak. Sonuçlar 31 Aralık 2017 tarihinde açıklanacak ve ödüller aynı gün akşamı ülke çapında düzenlenecek “Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi” programlarında verilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ