ÇORUM TİME

KAYMAKAM’A ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ

Boğazkale Kaymakamı ve Sungurlu Kaymakam Vekili Yunus Ataman, ilçeye vekaleten Kaymakamlık yapmasına rağmen vatandaşlar tarafından oldukça sevildi.

KAYMAKAM’A ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ
606
08 Haziran 2020 - 11:46

Boğazkale Kaymakamı ve Sungurlu Kaymakam Vekili Yunus Ataman, ilçeye vekaleten Kaymakamlık yapmasına rağmen vatandaşlar tarafından oldukça sevildi. Boğazkale’de yaptığı başarılı çalışmalar ile adından övgüyle bahsettiren Kaymakam Yunus Ataman, Sungurlu’da da kısa sürede yaptığı çalışmalar ile halkın takdirini kazandı. Ataman, çalışkanlığı, mütevazılığı, iyi bir bürokrat oluşu, yardımseverliği gibi özellikleri yüzünden birçok kişi tarafından oldukça sevildi. Her fırsatta ‘vatandaşa hizmet için buradayız’ mesajı veren Ataman, özellikle koronavirüs ile mücadele de almış olduğu karar ve önlemler ile dikkat çekmeyi başardı. Ataman, yardımseverliği ile de her zaman ön plana çıkıyor. Şehit aileleri, gaziler, engelliler ve kimsesizleri ziyaret ederek, yanlarında devletin olduğunu hissettiriyor. Ataman, ilçe esnafını da ziyaret ederek, talep ve sıkıntılarını dinliyor. Esnaflar, Kaymakam’ın kendilerini ziyaret etmesinden dolayı memnun olduklarını ifade ediyor. Çorum’un önemli iki ilçesinin mülki idare amirliğini üstlenen Ataman, Hititlerin başkenti Hattuşa ve en büyük ilçe olan Sungurlu’yu başarı ile yönetiyor.

ATAMAN’A “ÜSTÜN HİZMET” ÖDÜLÜ

Kaymakam Yunus Ataman, “10 Ocak İdareciler Günü” kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından “üstün hizmet” ödülüne layık görüldü. İçişleri Bakanlığı ve Türk İdareciler Derneği işbirliğinde Ankara’da 10 Ocak İdareciler Günü etkinlikleri kapsamında yılın idarecileri ödül töreni düzenlendi. Yılın idarecisi olan kaymakamların ödül aldığı törende Boğazkale İlçe Kaymakamı Yunus Ataman da “Başarılı İdareci Şehit Kaymakam Ersin Ateş Üstün Hizmet Ödülü”ne layık görülerek ödülünü aldı. İdareciler Günü münasebetiyle yapılan törende Yunus Ataman’a ödülünü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

1xbetbetpasmariobet