ÇORUM TİME

KILIÇDAROĞLU: ÇORUM İÇİN GÜZEL BİR ADAYIMIZ OLACAK

KILIÇDAROĞLU: ÇORUM İÇİN GÜZEL BİR ADAYIMIZ OLACAK
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
28 Aralık 2013 - 23:06

Son Güncelleme: 28 Aralık 2013 23:06 chp kemal kılıçdaroğlu çorum'da (1)Samsun’da partisinin aday tanıtım programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum’da mola verdi.
CHP İl Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere ve bir grup partili tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, partililerle akşam yemeği yedi. Akşam yemeğinin ardından partililerle vedalaşan Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.
Sadece partisinin Çorum’daki belediye başkan adayıyla ilgili açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “İl başkanımız, milletvekilimiz, merkez ilçe başkanımız güzel bir adayla Çorumluların karşısına çıkacak. Çok yakında” dedi.

ADLİ KOLLUK YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİKLİĞİ

Adli Kolluk Yönetmeliğinde yapılan değişikliğin iptalini de değerlendiren CHP Genel AW000528Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yönetmeliğin iptal edilmesi hukuk devletinin gereğidir. Eleştirilebilir ama gereği yerine getirilmek zorundadır” dedi. Kolluk kuvvetleri yönetmeliği değişikliğinin Danıştay tarafından iptal edilmesiyle ilgili soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Yönetmeliği iptal edilmesi hukuk devletinin gereğidir. Herkes yargı kararlarınsa yargı duymak zorundadır. Eleştirilebilir ama gereği yerine getirilmek zorundadır.

ÖNCEDEN HIRSIZA HABER Mİ VERECEKSİNİZ

Önceden hırsıza haber verecekseniz diye demokratik bir ülkede düzenleme yapılmaz. Danıştay da böyle söylüyor zaten. İktidar ne diyor efendim bana haber ver ben hırsıza haber vereceğim. Ondan sonra polisler gidip arama yapsınlar böyle bir düşünce olmaz. Bu insanın aklıyla alay etmek demektir. Zaten chp kemal kılıçdaroğlu çorum'da (5)bu iktidar insanlarla alay etmeye başladı. Doğru bir uygulama olmaz. Bereket versin Danıştay dedi ki bunu yapamazsınız şimdi gereğini yapmak zorundalar. Nereye gider?

TÜRKİYE İYİ YÖNETİLMİYOR

Ülke iyi yönetilmiyor, tutarlı yönetilmiyor sayın başbakan bağırdığı sürece gerginlikler artar niye bağırıyor başbakan. Hırsızları korumak için bu kadar bağırmaya gerek yok emin olun susarsanız ülke rahat edecek. Her 10 dakikada bir bir bakıyorsunuz bağırıyor. Niye bağırıyorsun sayın başbakan. Polis, savcı neyin peşinde hırsızın peşinde. Sen neyin peşindesin savcının ve polisin peşindesin böyle devlet yönetimi olmaz yazık günahtır bu ülkeye 90 yıllık birikimi var bu ülkenin. Parlamento konusunda devlet yönetimi konusunda güçler ayrılığı konusunda zaman zaman sorunlar yaşandı ama her seferinde demokrasi biraz daha güçlenerek yoluna devam etti” dedi.

GÜÇLER AYRILIĞI İLKESİ AYAKLAR ALTINA ALINDI

chp kemal kılıçdaroğlu çorum'da (2)İlk kez Türkiye’de demokrasi alanında ciddi kırılmalar yaşandığını iddia eden Kılıçdaroğlu, “Güçler ayrılığı ilkesi ayaklar altına alındı, hukuk ayaklar altına alındı başbakan aklını başına alsın. Her şeyi ben yaparım diye demokraside bir kural yoktur güçler ayrılığı vardır. Güçler dengesi vardır kimse yargıya müdahale etmesin. Dediğim gibi yargı eleştirilebilir kararlar eleştirilebilir o ayrı bir şey ama yargının görev yapmasını kimde engellememeli. Ben ürütme organın başıyım ben bunun engellerim onlar yürütme organının başını başka bir anlamda anladılar. Yani cebi doldurma anlamında.

SEN YÜRÜTME ORGANININ BAŞISIN

Ben yürütme organıyım ben de yürütme organının başıyım doğru sen yürütme organı başısın ama o yürütme senin anladığın anlamda yürütme değil o devleti AW000528yönetmedir cebi doldurma değil. Onlar cebi doldurma olarak düşündüler ve öyle karar verdiler. Umarım önümüzdeki günlerde ayrıntılar daha net ortaya çıkar. Dosyalar daha net ortaya çıkar yeter ki engel çıkarmayalım. Bakalım bu rüşvetin ve yolsuzluğun boyutu nereye ve kime kadar gidiyor. Sayın Başbakandan şöyle bir cümle bekliyorum, ‘Büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonun sonu kime ve nereye kadar giderse gitsin bunun takipçisi olacağız. Böyle bir cümle bekliyorum’ Eğer yüreği varsa”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ