ÇORUM TİME

Korkulan günler geride kaldı!

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı memurlar için açıkladığı 3600 ek gösterge düzenlemesiyle ilgili açıklama yaptı.

Korkulan günler geride kaldı!
121
07 Haziran 2022 - 11:13

Kavuncu, “Emekli olunduğunda maaşların neredeyse yarı yarıya düşmesi nedeniyle emekli olunmaktan korkulan günler artık geride kalmıştır” dedi.

5,3 MİLYON KAMU GÖREVLİSİ YARARLANACAK

Yeni uygulamanın hayırlı olmasını temenni eden Kavuncu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memur ve emeklilere müjdesi olan 3600 ek gösterge düzenlemesiyle getirilen iyileştirmeleri şöyle özetledi: “Tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık artışa gidilecek. 5,3 milyon kamu görevlisinin tamamı yılbaşından itibaren bu düzenlemeden yararlanacak. Birinci dereceye gelmiş olma şartıyla tüm hak sahipleri 3600 ek göstergeye yükseltilecek.

MEVCUT EMEKLİLERİN MAAŞINA YANSIYACAK

Genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3600’den 4400’e yükselecek. Bu kapsamda, İl Müdürleri de 3600-4200 ek göstergeye kavuşacak. Şube müdürü ve ilçe müdürü ek göstergeleri de 2200’den 3000’e yükseltilecek. Yapılan artışlar, halen emekli olan kamu görevlilerinin maaşlarına da yansıtılacak. Böylelikle; devletimizin bütün yükünü omuzlarında taşıyan kamu çalışanı, işçi-memur ve emekli, toplam 18 milyondan fazla vatandaşımız ve aileleri bu düzenlemelerden yararlanacaktır.

KAMU ÇALIŞMA TARİHİNE MÜHRÜ VURDUK

Partisinin milletin bir çok hayalinin gerçekleşmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla hareket ettiğini, AK Parti iktidarının; yılların sorunu olan, on yıllardır çözülmeyi bekleyen ek gösterge sorununu çözerek her alanda olduğu gibi kamu çalışma tarihine de mührünü vurduğunu belirten Kavuncu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Milyonlarca kamu çalışanımızı ve emeklilerimizi ilgilendiren, çözülmesi imkânsız görülen ek gösterge konusunda yaptığımız düzenlemeyle tüm kamu görevlilerimizi kapsayan, eşitleyici ve adaletli bir çözüm yolu bulunmuştur. Memurlarımızın mevcut maaşlarının artmasıyla birlikte emeklilik ikramiyeleri ve emekli maaşlarında da ciddi artış sağlanmıştır.

KAVUNCU: YAPARSA AK PARTİ YAPAR GERÇEĞİ

Emekli olunduğunda maaşların neredeyse yarı yarıya düşmesi nedeniyle emekli olunmaktan korkulan günler artık geride kalmıştır. Nice sessiz devrime imza atan Ak Parti hükümetimiz gerçekleştirdiği ek gösterge reformuyla “Yaparsa Ak Parti yapar.” gerçeğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Dünyanın yeniden şekillendiği her açıdan olağanüstü bir dönemi yaşıyoruz. Sağlık, enerji ve gıda başta olmak üzere her şey silah olarak kullanılıyor. Dünya ekonomik krizinin her geçen gün derinleştiği en zor zamanda dahi milletini düşünen, milletinden yana olan iktidarımız; dün çiftçisini, bu gün memurunu, emekçisini, emeklisini destekleyen, koruyan düzenlemeleri hayata geçirerek, sözde değil özde milletinin yanında olduğunu göstermiştir.

AK PARTİ SESSİZ DEVRİMLER GERÇEKLEŞTİRDİ

AK Parti iktidarımız, gerçekleştirdiği sessiz devrimlerle, vatandaşlarımızın her anlamda hayat düzeyini yükseltmek, dünyada yaşanan olumsuzlukların yansımalarını ortadan kaldırmak için destansı bir mücadele vermektedir. Büyük oranda geride bıraktığımız bu zorlu sürecin ardından milletimizle refahı, huzuru, mutluluğu eskisinden daha iyi yaşayacağımız, paylaşacağımız günler çok daha yakındır. 2023’le yeni bir çağa girecek olan güçlü Türkiye, küresel bir aktör olarak her türlü varlığı, zenginliği vatandaşlarımız için eser ve hizmete dönüştürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, dün açıklanan buğday ve arpa taban fiyatlarının ve ek gösterge düzenlemesinin memurlarımıza, çiftçilerimize, milletimize hayırlı olmasını diliyor, milletimizin tarihi beklentilerini gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza ve kazanımlarda emeği olan yol ve dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ