ÇORUM TİME

KÜÇÜK İLLERE TALİH, ÇORUM’A KÖR SALİH..!

KÜÇÜK İLLERE TALİH, ÇORUM’A KÖR SALİH..!
2.459
13 Ağustos 2013 - 15:32

Milli Savunma Bakanlığı büyükşehirlerdeki acemi birliklerini Anadolu’ya taşımak için çalışma başlattı. Ankara, İstanbul ve İzmir’deki “acemi” birlikleri küçük şehirlere taşınacak. Hükümetin acemi birliği seferberliği sayesinde küçük illerin ekonomisi canlandırılacak. Acemi sanayisi olarak adlandırılan proje ile taşrada işsizlik azalacak, istihdam artırılacak. Üniversiteden sonra 10-15 bin kişilik acemi birlikleri Anadolu kentlerinin yüzünü güldürecek.

BAKIN HANGİ İLLER VAR

BILECIK'TE ACEMI ERLER YEMIN ETTI Acemi birlikleri; Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Karaman, Karabük, Çankırı, Iğdır, Bitlis, Bingöl, Muş, Sinop, Bartın, Uşak gibi gelişmekte olan küçük Anadolu şehirlerine kurulacak. Tabur, Alay ve Tugay seviyesindeki acemi birliklerinin taşınacağı taşra illerinde ekonomik kalkınma sağlanacak. Sanayisi ve turizmi olmayan Anadolu şehirlerinde üniversiteden sonra acemi birlikleri ile istihdam artırılacak. Özellikle hizmet sektörünün büyüyeceği şehirlerdeki “işsizlik” nedeniyle metropol kentlere göç yaşanmayacak.

ONLARA TALİH, ÇORUM’A KÖR SALİH!

Kuşkusuz acemi birliklerinin büyükşehirlerin dışına çıkarılması Anadolu’nun ekonomisini kalkındıracak. 10-15 bin mevcutlu acemi birlikleri sayesinde küçük şehirler hızla bir büyüme evresine girecek. Küçük VATANI GOREVE ''UCARAK'' GITTILERkentlerde her açıdan bir canlılık olacak, birçok alanda istihdam yaratacak ve büyükşehirlere olan göçü azaltacak. Acemi er-erbaşların çarşı izninden, ailelerinin yemin törenlerine katılmasına kadar taşrada nüfus artacak. Konaklama, yiyecek-içecek, hediyelik eşya vb. tüm sektörler zincirleme olarak gelişecek. Bu da yeni istihdam alanları yaratacağı gibi vergi gelirlerinin de artmasını sağlayacak. Peki böylesi güzel bir fırsattan Çorum neden yararlanmayacak?

MİLLETVEKİLLERİNE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

Havaalanı ve hızlı tren gibi birçok yatırımdan mahrum kalan Çorum’un bu fırsatı çok iyi değerlendirmesi gerekiyor. Bunda da en büyük sorumluluk Çorum Milletvekillerine düşüyor. Birçok il daha şimdiden bu çalışma içerisinde yer alırken Çorum’un da “Bu işte bende varım” demesi gerekiyor. (ÇORUMTİME.COM)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.