ÇORUM TİME

KÜLCÜ VE EKİBİ HAKKINDA AĞIR SÖZLER

KÜLCÜ VE EKİBİ HAKKINDA AĞIR SÖZLER
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
06 Aralık 2013 - 12:11

Son Güncelleme: 6 Aralık 2013 12:11 nadir yücel (2)ÇORUM’da, AK Parti’nin belediye başkan adayı, parti kadar gazeteciler arasında da büyük fikir ayrılıklarına yol açtı. Günlerdir AK Parti’de adayın kim olacağı tarşılırken Muzaffer Külcü isminin belirlenmesine kimi çevreler sevindi, kimileri de üzüldü. Ancak, Külcü konusundaki tartışmalar Çorum’da yayın yapan bazı gazete ve televizyonlar arasında da ciddi bir kavganın fitilini ateşledi. Çorum’da günlük yayın yapan Tek Yıldız Gazetesi’nin Yazıişleri Müdürü Nadir Yücel, bugün köşesinde “Külcü Açıklanırken.. İstifayı düşünemeyenler?” başlığı ile bir yazı kaleme aldı. Yazıda, Külcü’nün adaylık sürecine ilişkin önemli iddalara yer verilirken, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül’ün kızının sosyal paylaşım sitelerinde yer alan bazı görüşleri ile ilgili de önemli tespitler yapıldı.

İŞTE BUGÜNKÜ O YAZI:

En büyük Mahkeme bu dünya adına ‘Vicdan’Gerçek alem adına ise Mahkem-i Kübradır.” İçinizden, insanları hayra çağıracak iyiliği emredip kötülükten alıkoyacak bir topluluk bulunsun…” (Al-i İmran Sûresi,104) Resulullah, şu ifadeleriyle emr-i bil-ma’ruf, nehy-i ani’l-münker’in önemini vurgular: “Nefsim elinde olan Allah’a yemin ederim ki, ya iyiliği emreder kötülüğe engel olursunuz, ya da, Allah, yakında umumi bir bela verir. O zaman dua edersiniz, fakat duanız kabul olmaz. Bu hepimiz için geçerlidir. Neyin Hayır neyin Şer olacağını da yalnızca Allah bilir. Dün Manşette verdiğimiz haberde yer aldığı gibi Çorum Teşkilatının çoğunluğuna, 3 Milletvekilinden 2’sinin ve İl başkanının itirazına rağmen Muzaffer Külcü AK Parti’nin Çorum Belediye başkan adayı oldu. Bunu içine sindiremeyen onlarca telefon ve mesaj aldık. Arayanlara yukarıdaki mesajı verdik.’ Neyin hayır neyin şer olabileceğini Allah bilir. Allah hayırlısını versin’ dedik.

RANT KAPISI, MAKAM KAPISI

Aynı görüşmeyi Mehmet Karadağ ve Haşim Ahlatçı ile telefon görüşmesi esnasında da paylaştık. Başbakan Aday tanıtımı esnasında nelerin altını çizdi:‘Birilerinin Rant Kapısı, Makam Kapısı olabilir. Ancak Bizim için Hizmet kapısıdır! dedi. Yine kendi cebini, eşinin, dostunun akrabasının cebini doldurarak değil, Memleketin menfaatini düşünmek için biz varız!’ dedi..

ANKARA’DA GÜÇ OLUŞTURAN KAZANIR

AK Parti açısından bir kez daha ortaya çıkan gerçek şudur: Ankara’da ‘ Güç oluşturan’ kazanır. Şimdi Kamuoyu’ndan çıkma nakaratı atmayın. AK Parti İL teşkilatı da bu kamuoyunun en önemli parçası değilmiydi! Vekil ya da Başkan mı olmayı düşünüyorsunuz: Başbakana yakın bir iki Güçlü adam bulun. Gerekirse ailece tanışın. Hanımlar arası dayanışma yardımlaşma! Hediyeleşmeleri de ihmal etmeyin. Temayül ya da Teşkilat gücünü arkama alacağım diye de boşuna yırtınmayın. Billboard, gazete, Radyo ve TV Reklam harcamaları da boşuna yapmayın! Daha önce Genel seçimlerde de Temayül Argümanı ‘ Hiç’e’ sayılmıştı.

SİYASİ ONUR İSTİFA GEREKTİRİRDİ

Yerel seçim öncesinde de Temayül ve kendi partinin çoğunluğunun göz ardı edildiğini gördük. Murat Yıldırım Teşkilat ’tan sorumlu Genel başkan yardımcısının’ Yardımcısı’ Muzaffer Külcü’yü destekleyen Ekrem Erdem’e diyor ki:‘Bu H…… neden destekliyorsun?’  Koordinatör Vekiller, Bilgiler ve dosyalar en önemlisi sizlere itibar edilmemişse Siyasi Onurunuz İstifa etmeyi gerektirirdi. İstifa etseniz Ne kaybederdiniz. Elinizde ki gücü ve geride bırakacağınız olumsuz izlerimi hesap ettiniz?

ZEKİ GÜL’E ÇOK AĞIR SÖZLER

Diğer yandan Zeki Gül’ün kızı çıkmış Sosyal Medyada ‘Çorum’un tarafsız yayıncıları hadi açıklayın adayı biz o kadar iftira attık. O kadar uğraştık ama Allah’ın hesabını unuttuk deyin bekliyoruz’ şeklinde yazmış. Üstelik bunu da Zeki Gül de bu yazıyı beğenerek paylaşmış. Hanım Kız Babana sor: Babacım Belediye başkanının Dava süreci devam ederken Salim Amca Cahit Amcaları ziyaret ederek Beni Ankara’ya uygun bir yere alın diye neden girişimlerde bulunmuştun?’ diye sor. Yine sor :’ Babacım Alaca belediye başkan adaylığı için Turlar yaptın neden aday adayı olmadın. Destek mi bulamadın! Sahi sor Babacım:’ Makam araban hangi şirket ten hizmet alımı ile kiralandı. Bu hizmetin bedeli ne kadar. Bankadan kredi çekilse aylık bu malum şirkete ödemeden daha az ödense araba Belediye ye kalmazmıydı? Sadece Şoför hizmet alımı yapılsa olmazmıydı! Babacım sen Belediyespor 3. Lig’e çıkınca kulüp başkanlığından kesin istifa edeceğim şeklinde söz vermiştin neden sözünde durmadın! Diye sor .İnan o kadar malzeme var ki bunlar ‘kürdanlık’ bile sayılmaz. Kim nerde kime iftira atıyor ise namerttir. Kim Tüyü yetmedik hak yiyorsa peşkeş çekiyorsa onlarda namerttir. Silahı yere düşünce Aman dileyen, aklınca silahı eline alınca Efelik dayılık Rolüne üstlenenler gaflettedir. 2 yanlıştan bir Doğru çıkmaz. ‘Gözünüzü kapayarak ta Gündüzü Gece yapamazsınız’ Kız çocuktur. Küçüktür. Peki ya Zeki Gül ‘ Kızım sen bu konulara girme nasihatinde bulunmayacak kadar gaflette ise yapacak bir şey yok.

GAZETE SAHİBİNİN AÇIKLAMALARI

Başka bir hemşerimiz arıyor. Diyor ki: ‘Külcü yü kayıtsız şartsız destekleyen bir gazete sahibinin sosyal Medyadaki bir cümlesini esefle kınıyorum. Bu bir gazete sahibine asla yakışmaz. Seviye düşmemelidir’. Diyordu. Ne demiş: Bu sütunlara yazamayacağım ancak anlaşılması adına bir tarafı ile güldüğünü yazmış. Bu konuda serzenişte bulunan vatandaşımız ‘İtle yatan Pire ile kalkar’ atasözünü hatırlatıyor.

SALİM USLU İLE YAPILAN GÖRÜŞME

Önceki Gece Salim Uslu bey ile 1 saate yakın telefon görüşmesi yaptık. ( Destekleyenler arasında olduğunuz için Başefendiyi tebrik etmesemde sizi tebrik ediyorum dedim ) Özeli var. Tüzeli var. İlkesi var sevinci var. Sayın Uslu’nun bazı sözleri aklıma gelmemiş olsa daha ağır yazmak içten bile değildi. MHP, AK Parti Adayı tamam sıradaki CHP adayı da gelsin Demokratik yarış başlasın. Cenabı Allah Hayırlısını versin. (Kaynak: Çorum Tek Yıldız Gazetesi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ