ÇORUM TİME

KÜLCÜ’DEN VALİ BAŞKÖY’E ZİYARET

KÜLCÜ’DEN VALİ BAŞKÖY’E ZİYARET
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
03 Mart 2014 - 16:33

Son Güncelleme: 3 Mart 2014 16:33 vkk

vkül

vkülccÇorum Belediye Başkanı ve aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü Vali Sabri Başköy’e nezaket ziyaretinde bulundu.
30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında AK Parti Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse ve Ak Parti Belediye Meclis Üye adaylarından oluşan heyet, Vali Sabri Başköy’ü makamında ziyaret etti.
30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ilimiz barış, kardeşlik ve dostluğa katkı yapacağına inandığını ifade eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü; “Çorum’a hizmet amacıyla çıktığımız bu yolda, halkımızın teveccühü ile 5 yıl önce aldığımız emanetin hakkını verdiğimizi düşünüyorum. Halkımızın teveccühü ile Çorum’a yeniden hizmet etmeye devam edeceğiz. 30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ilimizde güven ve huzur ortamı içerisinde geçeceğine inanıyorum. Sayın Valimizin seçim güvenliği toplantıları ile gerekli güvenlik tedbirlerini alındığını biliyoruz. Bu kapsamda bizlerde üzerimize düşen görev ne ise onu yapacağız.” dedi ve seçimlerin Çorum’a hayırlı olması temennisinde bulundu.
Asıl unsurun insan memnuniyeti ve milletimize hizmet etmek olduğunu dile getiren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse; “Kentimizin huzurunu bozmadan bu seçim sürecinden çıkacağımıza inanıyorum. Belediye Meclis Üye adaylarımız arasında 7 tane bayan adayımız var. 30 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Demokrasinin vazgeçilmez unsurları olan partilerin, millete hizmet etme yollarından biri olduğuna dikkat çeken Vali Başköy; “Seçime girmek veya seçimi kazanmak omuzlara ağır bir yük yüklüyor. İlimizdeki başkan adaylarının, belediye meclis üyesi adaylarının ve muhtar adaylarının bu yükün bilincinde olduğuna inanıyorum.
Ülkemiz ve ilimiz, yapılan her seçimle beraber biraz daha demokratik olgunluğa ulaşıyor. Dolayısıyla seçime girmeye hak kazanan tüm siyasi partiler, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde demokratik bir şekilde yarışacaktır. İdareciler olarak demokratik bir seçim olacağından hiçbir kuşkumuz yoktur.
30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerin seçim takvimi 1 Ocak itibarı ile başlamıştı. Seçim güvenliği süregelen bir olaydır. Dolayısıyla seçim güvenliği için Meclis’te grubu bulunan siyasi parti temsilcilerinin de yer aldığı geniş katılımlı güvenlik toplantısı yaptık ve gerektiğinde bu tür toplantıları yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca İl Jandarma Komutanlığımız, İl Emniyet Müdürlüğümüz ve kaymakamlıklar aracılığıyla gerekli bütün emniyet tedbirlerini aldık ve almaya devam edeceğiz.” dedi.
Çorum ilinin 30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine huzur ve güven ortamında girdiğine dikkat çeken Vali Başköy; “İlimizde, partiler tarafından rakiplerin onurlarını kırmadan seçim kampanyası sürdürülmesi, son derece memnuniyet vericidir. İnanıyorum ki bu kampanya süreci en güzel şekilde devam edecektir. Bu süreç, ilimizin barış ve kardeşliğine de önemli katkı yapacaktır.” dedi ve bütün adaylara başarılar diledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ