ÇORUM TİME

KUZEY GÜCÜ ÇORUM’DA HIZLI BAŞLADI

Çorum’da Kuzey Gücü Dış. Tic. A.Ş. adı altında ağırlıklı olarak da turizm olmak üzere inşaat, enerji ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösterecek bir şirket kuruldu.

KUZEY GÜCÜ ÇORUM’DA HIZLI BAŞLADI
646
31 Temmuz 2019 - 13:13

Şahin Yıldız, Enver Yılmaz ve Emir Serkan Kılıç’ın ortaklığında kurulan şirket ile ilgili olarak sabah bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Havuzbaşı Restaurant’ta gerçekleştirilen tanıtım toplantısında şirket ortaklarından Emir Serkan Kılıç, şirket tanıtımı, faaliyet alanları hakkında bilgileri paylaştı. Kılıç, “Üç ortaklı ve sürekli büyümeye hazır yeni yatırım ve projelere açık bir şirket olarak karşınızdayız” diye sözlerine başlarken, ortakları Şahin Yıldız ve Enver Yılmaz hakkında da detaylı bilgiler verdi. Şirketlerinin Çorum ve Orta Anadolu bölge Başkanlığını Fahri Karayan’ın üstlendiği Avrupa Ticaret ve İşbirliği Konseyi’ne üye bir kuruluş olduğunu belirten Kılıç, “Dünyanın 52 ülkesinde 186 tane şehirde konuşlandığımız ofislerle sürekli irtibat halinde olup tüm ticari faaliyetleri yakından takip etmekteyiz. Ben bu kuruluşun inovasyon çalıştay başkanlığı nı yürütmekteyim Şahin Yıldız çorum ve Orta Anadolu bölgesi başkan yardımcısı Enver Bey ise genel sekreterlik görevini yürütmektedirler” dedi.

Şirketin faaliyetlerinden bahseden Kılıç,” Turizm, inşaat, enerji ve hayvancılık, turizm konusunda Çorum Mecitözü’nde bulunan Beke Kaplıcalarının olduğu bölgeye beş yıldızlı otel konseptinde bir kaplıca, SPA merkezi, hamamlar ve spor sahalarının da içinde bulunduğu bir tesis kazandırmak istiyoruz. Aynı zamanda Antalya bölgesinde iki adet otel pazarlığımızın bittiğini ve çalıştırmak üzere devralacağımızı siz basın mensuplarına bildirmek istiyorum. Bunlara ek olarak Bulgaristan ve Kazakistan da farklı projelerimiz var. Bulgaristan Plovdiv’de kurmuş olduğumuz bir şirketimiz ve burada ki kuzey gücü şirketler grubunun bir temsilciliği var. Oradaki şirketimizin ismi Severna Sila. İnşaat projelerimizi yürüterek hayata geçireceğimiz şirketimiz Avrupa Birliği fonlarından yararlanarak 400 konutluk bir inşaat projesinin ilk adımlarını attık” açıklamasında bulundu. Kazakistan’da tuğla fabrikaları inşa edeceklerinin altını çizen Kılıç, bunlar için fiyat teklifleri aldıklarını ve yapacakları fizibilite raporlarından sonra Kazakistan büyükelçisi ile Ağustos ayının sonlarına doğru temaslarda bulunacaklarını söyledi. Kırıkkale’de bir projelerinin daha bulunduğunu ifade eden Kılıç, “Keskin İlçesi’nde güneş enerji santrali işletmek adına bir görüşme de ve pazarlıkta bulunduk bu konu da netleştiği zaman tekrar basını bilgilendireceğiz” dedi. Hayvancılık adına bir et entegre tesisi kurmayı planladıklarını kaydeden Kılıç, “İşletmeyi yakın zamanda yine basınla paylaşacağız yakında Mecitözü bölgesinde bununla ilgili çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.