ÇORUM TİME

MEHMETÇİK ANADOLU LİSESİ AVRUPA’YA AÇILDI

MEHMETÇİK ANADOLU LİSESİ AVRUPA’YA AÇILDI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
08 Ekim 2015 - 9:41

Son Güncelleme: 8 Ekim 2015 09:41 Çorum Mehmetçik Anadolu Lisesi’nin AB Projeleri kapsamında ortak olduğu Erasmus + Ana Eylem 2 (KA 219) Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar faaliyeti içerisinde bulunan projeleri Çek Cumhuriyeti, İtalya ve Almanya Ulusal ajansları tarafından kabul edildi…

Eylül 2015 tarihinde onaylanan projeler hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e ziyarette bulunarak bilgi veren proje sahibi Mehmetçik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Madan ve İngilizce Öğretmenleri Melike Dibo, Seçil Tokatlı, Almanca Öğretmeni Sibel Demir, Milli Eğitim Müdürü Büyük ile projeler ile ilgili istişare yaptılar. Projelerin yürütme aşamasında gereken desteği sağlayacaklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Büyük, projelerin önemli olduğunu, öğretmenlere, öğrencilere ve ilimizin tanıtımına katkı sağlayacağını belirterek başarılar diledi.

MEHMETÇİK ANADOLU LİSESİ’NİN KABUL EDİLEN AB PROJELERİ

Çek Cumhuriyeti koordinatörlüğünde yürütülen Let’s say stop! To Gender Discrimination in Education (Eğitimde Cinsiyet Ayrımına Son) başlıklı projenin ortakları İspanya, İtalya, Türkiye ve Romanya’dır. İtalya Koordinatörlüğünde yürütülen “All Together for Inclusion” (Kaynaşma İçin Hep Birlikte) başlıklı projenin ortakları Türkiye, İspanya, Romanya ve Litvanya’dır. Almanya Koordinatörlüğünde yürütülen “School, Theatre and Entrepreneurial Lerarning” (Okul, Tiyatro ve Girişimcilik Eğitimi) başlıklı projenin ortakları ise Estonya, Letonya, Türkiye ve İtalya’dır.
DSC_0005

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ