ÇORUM TİME

MHP’DEN SERT TEPKİ!

İzmir’in Gaziemir ilçesinde bir Alevi ailenin evinin duvarına yazı yazılarak, çarpı işareti konulması olayına MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak tepki gösterdi.

MHP’DEN SERT TEPKİ!
1.030
29 Kasım 2019 - 15:41

İzmir’in Gaziemir ilçesinde bir Alevi ailenin evinin duvarına yazı yazılarak, çarpı işareti konulması olayına MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak tepki gösterdi. Karapıçak konu ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde İzmir ilimizde çirkin bir provokasyonla karşı karşıya kaldık. Basına da yansıyan görüntülerde, bazı vatandaşlarımızın evlerine “Alevi” kimliği vurgulanarak nefret ifadeleri yazıldı. Gerçekleştirilen bu provokatif eylem, en hafif ifade ile alçaklıktır. Bu olaya karşı toplumun her kesimi en şiddetli tepkiyi ortaya koymalıdır. Alevi- Bektaşi kültürümüzün en renkli ve canlı olarak yaşandığı ve yaşatıldığı Çorum’dan İzmir halkına ve tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Hiç bir nifak tohumu bu toprakta yeşeremez, buna müsaade etmeyeceğiz. Ehli beyt sevdası Türk Milletinin birleştirici gücü olmaya devam edecektir.
Buradan hainlere, terör odaklarına ve emperyalist güçlere ekmek çıkmayacaktır. Et ve tırnağı kimse ayıramayacaktır. Seksen öncesinde bu tezgahı görmüş, yaşamış, acılarını tecrübe etmiş bir şehrin evlatları olarak diyoruz ki; Ey hainler! Sizi ve oynadığınız senaryoyu, hizmet ettiğiniz emperyalist güçleri artık çok iyi tanıyoruz. Ucuz provakosyonlarınızla bizim aramıza nifak, kin ve düşmanlık sokamazsınız! O kirli ellerinizi kırar, tuzaklarınızı başınıza yıkarız!

Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli’nin dediği gibi; “ Dili, dini, rengi ne olursa olsun, iyiler iyidir.” Biz aramızda iyiliği yücelttikçe kötüler kendi karanlıklarında boğulacaktır. Birliğimiz daim olsun. Allah iyilere gaflet, kötülere fırsat vermesin. Bütün hemşehrilerimizi ve aziz Türk Milletini saygı ile selamlıyorum ifadelerine yer verildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.