ÇORUM TİME

Minikler Neşeli Köşk’te çok mutlu

Neşeli Köşk Gündüz Bakımevi çocukların renkli dünyası oldu. Çorum’da bir yıl önce açılışı gerçekleştirilen Neşeli Köşk, birbirinden farklı aktivitelerle ailelerin çocuklarını güvenle bıraktığı bir yer haline geldi.

Minikler Neşeli Köşk’te çok mutlu
121
06 Ekim 2021 - 14:03

Neşeli Köşk Gündüz Bakımevi çocukların renkli dünyası oldu. Çorum’da bir yıl önce açılışı gerçekleştirilen Neşeli Köşk, birbirinden farklı aktivitelerle ailelerin çocuklarını güvenle bıraktığı bir yer haline geldi. Sabah 7.30’dan akşam 18.00’a kadar tam gün çocukları ağırlayan Neşeli Köşk’te minikler eğlenirken öğrenirken güzel bir gün geçiriyor. Kurucu Müdür Tuba Geçmiş, 3,4 ve 5 yaş gruplarındaki çocuklara hizmet verdiklerini ifade ederek; “Mutlu çocuklar ilkesi ile çıktığımız yolculuğumuzun tek amacı minik bir yüreğe dokunabilmektir” dedi.

Kurucu Müdür Tuba Geçmiş; ‘’Neşeli Köşk Gündüz Bakımevi olarak bir yıla yakın bir süredir 3,4 ve 5 yaş gruplarında ki çocuklarımıza hizmet veriyoruz. “mutlu çocuklar” ilkesi ile çıktığımız yolculuğumuzun tek amacı minik bir yüreğe dokunabilmektir. Her çocuğun özel olduğunu unutmadan çocuklarımızın gelişimsel farklılıklarını göz önünde bulundurarak, gelişimsel takiplerini yapmak, desteklemek ve yönlendirmektir. Her yaş grubunun gelişimsel özellikleri dikkate alınarak hazırlanan eğitim programlarımız farklı ilgi alanlarının harekete geçirerek yaşayarak öğrenme modeline imkân vererek çocuklarımıza sunulmaktadır’’ dedi.

Çocuklara psikoeğitimde veriliyor!

Kurucu Müdür Tuba Geçmiş; ‘’Çocuklarımızı doğru şekilde gözlemlemek, anlayabilmek, hayal dünyalarındaki resme daha yakından bakabilmek adına kuruluşumuzda görev alan PSİKOLOJİK DANIŞMAN aynı zamanda KLİNİK PSİKOLOG Melike Balcı hazırlamış olduğu PSİKOEĞİTİM sunumlarıyla haftada bir çocuklarımızla, ayda bir de velilerimizle buluşmaktadır.

Fikirlerine değer verilen, dinlenen, sorularına cevaplar bulan çocuklar yaşam boyu karşılaşacakları sorunlara çözümler üretebilen bireyler olacaktır. Çocuklarımızın gelişim hızının yoğun olduğu ve kişilik gelişiminin de % 70’nin tamamlandığı 0-6 yaş aralığında sosyal, duygusal, psikomotor, bedensel, zihinsel ve dil gelişimlerini büyük ölçüde tamamlar. Bu özel dönemde gün içinde uzun saatler birlikte olduğumuz çocuklarımıza hijyenik ve güvenli bir ortamda velilerimizin de amaçlarına ortak olarak hizmet veriyoruz. Hedefimiz çocuklarımızın yeteneklerini, merak duygularını, sorgulama, öğrenmeye karşı heyecan uyandırma, hayal gücünü, sorun çözme, yaratıcılık ve iç dünyalarını keşfetmelerine fırsatlar sunacak ortamlar hazırlamak’’ ifadelerini kullandı.

Tam gün hizmet veriliyor!

Kurucu Müdür Tuba Geçmiş; ‘’Kuruluşumuz sabah 7.30’da çocuklarımızı karşılarken, 17.00-18.00 saatleri arasında iki nöbetçi öğretmen eşliğinde öğrencilerimizi evlerine uğurlamaktadır. Ayrıca Karen Turizm ile yaptığımız anlaşama ile öğrencilerimiz güvenle servis kullanmaktadır. GELECEĞİMİZ, UMUTLARIMIZ, YARINLARIMIZ, ÇOCUKLARIMIZIN bu önemli döneminde ilk adımlarında yanlarında olmaktan mutluluk ve büyük bir heyecan duyuyoruz’’ dedi. Neşeli Köşk: Bahçelievler Mahallesi Bahçelievler 2. Sok. No:17/A Çorum İletişim Hattı: 0 536 832 59 42

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.