ÇORUM TİME

NEŞELİ KÖŞK ÇOCUK KULÜBÜ AÇILDI

Çorum’da gündüz bakımevi ve çocuk kulübü olarak iki ayrı alanda faaliyet gösteren Neşeli Köşk Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü, 14 Aralık itibariyle çocuklarınızın hizmetine açıldı.

NEŞELİ KÖŞK ÇOCUK KULÜBÜ AÇILDI
5.370
16 Aralık 2020 - 19:43

Edebiyatı Öğretmeni Tuba Geçmiş tarafından Çorum’a kazandırılan kreş, ebeveynler için çocuklarını bırakabilecekleri güvenli bir yer oldu. Kuruluş Müdürü Tuba Geçmiş, Neşeli Köşk Gündüz Bakımevi & Çocuk Kulubü ve kendisi hakkında bilgiler verdi. Geçmiş; ‘’Sütçü İmam Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum. Yüksek Lisansımı Kırıkkale Üniversitesi’nde tamamladım. Özel ve devlet kurumlarında on yıla yakın görev yaptıktan sonra annelik ile görevime ara verdim. Annelik ve çocuğuma yetebilmek adına çocuk gelişimi ve çocuk psikolojisi alanlarına yöneldim. Gizli bir hazineye benzettiğim çocukların dünyasına girebilmek için kapıları aralamaya kitaplar, dergiler ve çeşitli sertifikalar ile yoluma devam ettim. Edindiğim her bilgiyi uygulamaya başlayıp sonuçlarını aldığımda çocukla kaliteli zaman geçirebilmenin değerini ve mutluluğunu hissetmek tarifsizdi. Çocuk ve eğitimi adına çıktığım bu yolculuğuma çocuk gelişimi, Montesori, Masal Terapisi, Çocuk Resim Analizi, Disleksi ve Oyun Terapisi sertifikaları ve sayısız kitap eşliğinde halen devam ediyorum. Yolculuğumu renklendirmek öğrenmek ve bilgiyi paylaşmak adına ‘’Neşeli Köşk’ü’’ açma kararı aldım.

Ülkemizde ve bütün dünyada yayılmakta olan COVID-19 sebebi ile günlük yaşantımızda birçok değişiklik oluşurken bu değişikliklere çocuğu adapte edebilmek oldukça güç! Çocuğun kaygılarını kontrol edebilmek için ilk adım onu kendi dili ile bilgilendirmektir. Çocuk alışık olduğu rutinlerden vazgeçerek yeni kuralları benimsemeye çalışırken; korku, kaygı ve öfke gibi duyguları harekete geçmemelidir. Bazı ebeveynler çocuk daha fazla etkilenmesin diyerek virüs ve hastalıklarla ilgili konuşmaktan kaçınıyor. Bu anne ve baba olarak anlaşılır bir endişedir. Ancak günümüz koşullarında özellikle internet ve televizyonun bulunduğu ortamda vakit geçiren çocuğun farklı birçok bilgi ile karşı karşıya kalması kaçınılmaz bir durumdur. Kuruluş olarak bu zorlu süreçte çocuklarımızın ruh sağlığını zinde tutabilmek adına ‘’Psikolojik Danışman ve Rehberlik’’ servisimizle çalışacağız. Amacımız çocukların kendilerini daha iyi hissedip ifade edebileceği aktiviteler, oyunlarla hayatın devam ettiğini çocuklara gösterebilmektir. Kuruluşumuz gündüz bakımevi ve çocuk kulübü olarak iki ayrı bölümde hizmet vermektedir. Çocuk kulübümüzde ilk ve ortaokul öğrencilerimizin bireysel ders takibinin yanı sıra; yabancı dil, müzik, satranç ve robotik kodlama atölyeleri yer alıyor. Psikolojik danışman ve rehberlik servisimiz her iki bölümde de görev yapmaktadır’’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

1xbetbetpasmariobet