ÇORUM TİME

ÖLÇER’DEN CUMHURBAŞKANLIĞI TÖRENLERİNE DESTEK

ÖLÇER’DEN CUMHURBAŞKANLIĞI TÖRENLERİNE DESTEK
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
19 Ocak 2015 - 9:17

Son Güncelleme: 19 Ocak 2015 09:25 _MG_0054 1HÜMÖD Başkanı Ahmet Ölçer, Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada; Geçtiğimiz günlerde konuk olarak ülkemize gelen Filistin ve Azerbaycan Devlet Başkanlarının karşılanması esnasında, 16 Türk Devleti’ni temsil eden askerlerin tören alanında hazır bulunması, kamuoyunda bir takım tartışmalara neden olmuştur. Bu tartışmalar üzerine Hitit Üniversitesi Mezunları ve Öğrencileri Derneği (HÜMÖD) olarak bizlerde konuya ilişkin görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşmak istedik.

Bugün dünyanın birçok ülkesinde hatta, İngiltere, İsveç, Norveç, Danimarka gelişmişlik sıralamasında en üst sıralarda olan ülkelerin bile bu ve benzeri uygulamalarının olduğunu biliyoruz. İleri demokrasinin var olduğu cumhuriyetler bile protokol törenlerinde, asırlar öncesinin üniformalarını giymiş askerlere yer verirken kimi çevrelerin 16 Asker ile yapılan törenlere gölge düşürme çabalarını kabul etmiyoruz.

Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldız 16 Türk devletini temsil eder. Devlet Başkanlarının karşılanması esnasında, Sarayda gerçekleşen törenlerdeki bu tabloyu beğenmemek bize göre Cumhurbaşkanı forsundaki 16 yıldıza da itiraz etmek anlamına gelir.

Tarihini bilmeyen millet hafızasını yitirmiş insan gibidir. Su nasıl suya benzerse, milletlerin geleceği de geçmişine benzer. Kendi tarihimizin ihtişamını hissetmek, bu ülkenin vatandaşları olan bizlerin en doğal hakkıdır.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen 16 Askerli karşılama törenleri, geçmişi başarılarla dolu bir milletin torunları olduğumuzu bir kez daha hatırlatmıştır. İzlediğimiz görüntüler bizlere büyük bir mutluluk ve gurur duygusu yaşatmıştır.

Cumhurbaşkanlığımız tarafından Devlet Başkanlarının karşılanması esnasında 16 Türk Devletini temsil eden askerlerinin karşılama törenlerine dahil edilmesine tam destek verdiğimizi kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyarız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ