ÇORUM TİME

ÇORUM’A ONKOLOJİ MERKEZİ GELİYOR

Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde inşa edilecek olan Onkoloji Merkezi için 1 Eylül’de temel atılacağı duyuruldu.

ÇORUM’A ONKOLOJİ MERKEZİ GELİYOR
2.026
24 Ağustos 2020 - 17:25

Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni bölümlerle güçlenmeye devam ediyor. Çorum’un yanı sıra çevre illere de hizmet veren Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kurulması planlanan Onkoloji Merkezi için 1 Eylül 2020’de temel atılacak. AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Av. Oğuzhan Kaya, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı ve Özel İdare Genel Sekreteri Recep Çıplak, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli ile birlikte Onkoloji Merkezi için istişare toplantısı düzenledi. Merkezin özellikli bir bina olması nedeniyle mevcut hastane binasından bağımsız bir yere ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Ceylan, bu konuda hastane yönetiminin bir çalışma yaptığını belirtti.

İL DIŞINA SEVKLER BİTECEK

Bölgedeki illerde bulunmayan Onkoloji Merkezi’nin kısa sürede yapılarak bakanlık tarafından taahhüt edilen cihazların da kurulmasıyla insanlara sağlık hizmeti verecek hale geleceğini kaydeden Ceylan, merkez ile birlikte onkoloji alanında da hastaların sevkten kurtulacağını ve Çorum’da tedavi görebileceğini ifade etti. Merkezin Çorum ile birlikte bölgede illere de hizmet vereceğini söyleyen Ceylan, Çorum’u sağlıkta bölgenin yıldızı ve cazibe merkezi yapacakları sözünü bir kez daha hatırlatarak, bu gelişmenin de atılan önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

55 HASTAYA YATAKLI TEDAVİ

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli de, Türkiye genelinde 32 ilde merkez bulunduğunu ve bunlara bir de Çorum’un ekleneceğini açıkladı. Sezikli, Nükleer Tıp, Onkoloji, Radyasyon ve Radyo Terapi sağlık hizmetlerinin verileceği merkez için hastane bahçesinde alan belirlediklerini bildirdi. Sezikli, bodrum, zemin ve bir kattan oluşacak merkezin 2 bin 250 metrekare kapalı alana sahip olacağını belirterek 55 hastanın yataklı olarak tedavi görebileceğini kaydetti.

1 EYLÜL’DE TEMEL ATILACAK

Yaklaşık 4 milyon liraya mal olması beklenen Onkoloji Merkezi için 1 Eylül 2020 salı günü saat 14.00’te temel atma töreni düzenleneceği açıklandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Fatih24 Ağustos 2020 / 20:49

Onuda hastanenin dibine yapın trafik iyice keşme keş olsun.

casino sitelerimilanobettipobetsekabetelexbet
paykwikpaykwik alpaykwik bozumpaykwikpaykwikmarmaris günlük tekne turlarıMarmaris Dalyan tekne turuMarmaris Günlük Turlarmarmaris tüplü dalış turuMarmaris rodos feribot