ÇORUM TİME

PROVOKATÖRLERE FIRSAT VERMEYELİM

PROVOKATÖRLERE FIRSAT VERMEYELİM
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
10 Eylül 2015 - 10:51

Son Güncelleme: 10 Eylül 2015 10:51 bekir çetinMilliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Av. Bekir Çetin, son günlerde yaşanan terör olaylarından dolayı halkı birbirine düşüren, toplumu galeyana getirmeye çalışan, şiddet yanlısı ve ahlak dışı eylemler geliştiren kişilerin Ülkücü Hareketle hiçbir bağının, hiçbir ilgisinin olmadığını ifade etti…

Bekir Çetin, yaptığı yazılı açıklamada; “Bizim anlayışımıza göre hukuk ve ahlak kuralları ile alakası olmayan hiç kimse kendisini “ülkücü” sıfatını taşıyamaz. Bu milletin birliğinin, dirliğinin, kardeşliğinin, huzurunun temsil edildiği bir davanın temsilcileri olan ülkücüler olarak bu türlü hukuk ve ahlak tanımaz yaklaşımları ve bunları gerçekleştirenleri lanetliyoruz ve şiddetle ikaz ediyoruz. Kendisini ülkücü olarak tanıtan bu haddini bilmez şeref yoksunlarına tavsiyemiz tez zamanda akıllarını başlarına almalarıdır. Aksi halde kurguladıkları bu oyunun altında kendileri kalacaktır” dedi.
Çetin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 8 Eylül akşamı Milliyetçi Hareket Partisi, Ülkü Ocakları, Türkiye Kamu-Sen, TÜRKAV, Türk Ocakları, Yağmur Damlası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Şeker- İş ve Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği’nin bir araya gelmesiyle oluşturduğumuz HEPİMİZ MEHMEDİZ PLATFORMU adı altında gerçekleştirdiğimiz yürüyüşümüz son yıllarda Çorum’daki en kalabalık yürüyüş olarak tarihe geçmiş bulunmaktadır.
Bu yürüyüşte binlerce hemşerimiz şehitlerimize sahip çıkmış, teröriste ve teröristlerin destekçilerine olan tepkisini vakurlu bir şekilde göstermiştir. Birileri bu kadar şehidimize tepki göstermeyip hala gazete binalarını basmak ile meşgul iken hemşerilerimiz son derece olgun bir gösteri düzenlemiş, tepkilerini demokratik yöntemler ile göstermiştir.
Yürüyüşümüze sağduyu ile katılan bütün hemşerilerimize platformumuzu oluşturan sivil toplum örgütlerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile belirtmek istediğimiz bir diğer önemli husus ise dünden beri ülkemizin genelinde ve şehrimizde meydana gelen bazı provakatif olaylardır. Ne yazık ki millet olarak çok acı günlerden geçiyoruz. Her gün gelen onlarca şehidimiz yüreğimize ateşler saçmaya devam ediyor. Bu ve buna benzer ortamlar ülkemizdeki kardeşlik ortamını ortadan kaldırmak isteyen provakatörler için de ne yazık ki bir fırsat doğurmuştur. Şehrimizde de milliyetçi-ülkücü harekete ait simgeleri kullanan, teşkilatlarımızla hiçbir bağı olmayan bazı provakatörlerin bazı mahallelerimizde vatandaşlarımıza sözlü ve fiili saldırılarda bulunduğu haberleri gelmektedir. Bizim anlayışımıza göre hukuk ve ahlak kuralları ile alakası olmayan hiç kimse kendisini “ülkücü” sıfatını taşıyamaz. Bu milletin birliğinin, dirliğinin, kardeşliğinin, huzurunun temsil edildiği bir davanın temsilcileri olan ülkücüler olarak bu türlü hukuk ve ahlak tanımaz yaklaşımları ve bunları gerçekleştirenleri lanetliyoruz ve şiddetle ikaz ediyoruz. Kendisini ülkücü olarak tanıtan bu haddini bilmez şeref yoksunlarına tavsiyemiz tez zamanda akıllarını başlarına almalarıdır. Aksi halde kurguladıkları bu oyunun altında kendileri kalacaktır. Bu ülkede masum olan hiç kimsenin burnunun kanamasını ülkücü hareketin hiçbir mensubu asla arzu etmez. Bu nedenle Milliyetçi Ülkücü Hareket olarak sokaklarda gerçekleşecek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürecek eylemlere şiddetle karşı olduğumuzu tekraren belirtmek isterim. Milliyetçi Hareket olarak meşru sınırlar içerisinde milletimize hizmetimizi engellemek isteyen bu tip kendini bilmezlerin bütün emellerinin boşa çıkacağından hiç kimsenin kuşkusu bulunmamalıdır. Dava arkadaşlarımdan ve bütün hemşerilerimizden ricam bu tip olaylarda metanetlerini ve sağ duyularını korumaları, buna benzer olaylar ile karşılaştıklarında emniyet güçlerimizi derhal haberdar ederek sorumluların en kısa zamanda Türk adaleti önüne çıkarılmasını sağlamalarıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ