ÇORUM TİME

RADİKAL, ÇORUM ADAYINI AÇIKLADI

RADİKAL, ÇORUM ADAYINI AÇIKLADI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
27 Kasım 2013 - 11:05

Son Güncelleme: 27 Kasım 2013 11:05 ömer şahin çorum'u yazdı (1)ANKARA’nın nabzını tutan Radikal Gazetesi Ankara Haber Müdürü Ömer Şahin, kişisel paylaşım sitesinde AK Parti’nin Çorum Belediye Başkan Adayı olarak Muzaffer Külcü’yü gösterdi.
Şahin, twitter hesabında, aralarında Çorum’un da bulunduğu 8 ilin muhtemel belediye başkan adayını yazdı. Trabzon’a Orhan Gümrükçüoğlu, Çorum’a Muzaffer Külcü, Balıkesir’e Edip Uğur, Antalya’ya Menderes Türel, Bursa’ya Recep Altepe, Çorlu’ya Özlem Yemişçi, Ordu’ya Enver Yılmaz’ın aday yapılacağını yazan Radikal Gazetesi Ankara Haber Müdürü Ömer Şahin, Şanlıurfa tahmininde ise “Fakıbaba olmayacak sanki” yorumunda bulundu. Şahin, TRT ekranlarında yaptığı Görüş Farkı programıyla biliniyor.

AK PARTİ’DE ÇORUM İÇİN SON DURUM

Kulislere yansıyan bir başka gelişmede ise Ankara’da Başbakan Erdoğan’a Çorum dosyasının sunulduğu, dosyada iki aday adayının isminin yer aldığı, Erdoğan’ın bu iki isim için hazırlanan dosyayı inceledikten sonra üçüncü bir değerlendirme olarak Ankara’da bürokratlık yapan iki isim için araştırma yapılması talimatını verdiği ifade ediliyor.

ÇORUM MİLLETVEKİLLERİNİN GÖRÜŞLERİ ALINDI

Yine AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayının belirlenmesi için Genel Merkezde çalışma yapan heyet, Çorum Milletvekillerinin yazılı ve sözlü olarak görüşlerine başvurdu. AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu, Dr. Cahit Bağcı ve Murat Yıldırım, komisyon üyelerine yazılı ve sözlü olarak istedikleri aday konusunda bilgi verdi. Komisyon üyeleri, Çorum Milletvekillerine çeşitli sorularda yöneltti.

CUMA GÜNÜ DE BAZI ADAYLAR AÇIKLANACAK

AK Parti’de dün yapılan grup toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 5’i büyükşehir olmak üzere 10 ilin belediye başkan adayı kamuoyuna açıklanmıştı. AK Parti’de Cuma günü Ankara’da yapılacak olan İl Başkanları toplantısında da bazı illerin belediye başkan adayları kamuoyuna duyurulacak. Adaylık için istifa etmesi gereken memurlarda 1 Aralık tarihinin son gün olması nedeniyle Cuma günkü il başkanları toplantısında Çorum’un yine açıklanmayacağı ifade ediliyor. Bu arada, AK Parti’de şuana kadar 33 ilin belediye başkan adayı belirlendi. Kamuoyuna sadece 10 il için açıklama yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ