ÇORUM TİME

REKTÖRDEN MÜSTEŞARLARA YAKIN MARKAJ

REKTÖRDEN MÜSTEŞARLARA YAKIN MARKAJ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
18 Ocak 2015 - 18:10

Son Güncelleme: 18 Ocak 2015 18:10 reha metin alkan çorum hitit üniversitesi (1)

reha metin alkan çorum hitit üniversitesi (2)HİTİT Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Çorumlu hemşerimiz Prof. Dr. Lütfi Akça’yı ziyaret etti…

Üniversitede yürütülen çalışmalar hakkında genel bilgi paylaşımında bulunarak merkez ve ilçelerde yapımı devam eden inşaatların son durumuna ilişkin de bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Alkan, 3 yıl önce yalnızca 83.000 m2’lik bir alana sahip olan Üniversitemizin, bugün itibariyle Kuzey Kampüsünün yaklaşık 2.200.000 m2’lik büyüklüğe ulaşıldığını ifade ederek, Üniversitemizin bu aşamaya gelmesindeki katkılarından dolayı başta T.C. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere, Müsteşar Prof. Dr. Akça’ya ve bakanlığın bölge ve il müdürlüklerine teşekkür etti.
Üniversitede yaşanan gelişmelerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça da şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada her zaman, her konuda destek vereceklerini açıklayarak Rektör Prof. Dr. Alkan’a çalışmalarında başarılar diledi.

MÜSTEŞAR YARDIMCISI TUNA’YA ZİYARET

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yılmaz Tuna’yı da ziyaret etti.
Rektör Prof. Dr. Alkan, bakanlık tarafından sağlanan bütçe imkanlarıyla Hitit Üniversitesinin fiziki altyapı eksikliğini büyük bir hızla giderdiğini ve hızlı bir kampüsleşme süreci yaşadığını belirterek, merkez ve ilçelerde tamamlanan ve halen yapımı devam eden inşaatlar ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Üniverstemizin 2010 ve öncesinde ortalama %80’lerde bir Gerçekleşme Oranına sahipken, 2014 Mali Yılı sonu itibarıyla bu oranın %123’e yükseldiğini belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, göreve geldikleri günden bugüne Üniversiteye verilen tüm desteklerden dolayı Kalkınma Bakanımız Dr. Cevdet Yılmaz başta olmak üzere, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı M. Cüneyd Düzyol’a, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yılmaz Tuna’ya, ilimizin vekillerine ve bu sürece katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yılmaz Tuna da Rektör Prof. Dr. Alkan’ın büyük bir heyecanla yapmış olduğu başarılı çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek yıllardır kampüs sorunu yaşayan Hitit Üniversitesinin sağlanan işbirliği ve oluşturulan sinerji sonucunda kampüs sorunun çözümlenmesinin mutluluk verici olduğunu ifade etti. Müsteşar Yardımcısı Tuna, bundan sonraki süreçte de üniversiteye destek vereceklerini sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ