ÇORUM TİME

SAĞLIK İÇİN VATANDAŞI BİLGİLENDİRDİLER

SAĞLIK İÇİN VATANDAŞI BİLGİLENDİRDİLER
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
11 Eylül 2015 - 11:46

Son Güncelleme: 11 Eylül 2015 11:46 DSC07244Çorum’un Kargı İlçesi’nde Halk Sağlığı Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor…

Hafta boyunca ilçe halkını bilgilendirici çalışmalara önem verildi. Toplumun sağlık bilincinin yükseltilerek koruyucu hekimliğin daha etkin sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi için, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her yıl Eylül ayının ilk haftası “Halk Sağlığı Haftası ” olarak kutlanıyor. Toplum Sağlığı Merkezi personeli, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Kutlamanın amacı vatandaşlara sağlığın önemini anlatmak ve halk sağlığını birey ve toplum olarak ele almaktır.
Koruyucu sağlık hizmetleri ve halk sağlığı kapsamında, Toplum Sağlığı Merkezi ilçede Halk Sağlığı Haftası etkinliği kapsamında stant açarak, bağışıklanma, bulaşıcı hastalıklardan korunma ve kontrol önlemleri, doğrudan gözetimli tedavi ile tüberkülozun tedavisi, bulaşıcı olmayan hastalıklarla ilgili olarak kanserde erken teşhis ve tarama programları, obezite, diyabet ve tütün ile mücadele, anne ve bebek ölümlerinin önlenmesine yönelik kadın, çocuk, ergen sağlığı hizmetlerinin yürütülmesi, sağlıklı beslenme ve hareketli hayat tarzının teşvik edilmesi, temiz ve sağlıklı su kullanımının sağlanması için içme ve kullanma sularının denetimi, okul sağlığı ve evde sağlık hizmetleri gibi bir çok hayati önemi olan konularda bilgilendirme broşürleri dağıtılarak, fiziksel aktivite yürüyüşü ve tansiyon ölçümü yapılarak farkındalık oluşturulmuştur. Vatandaşlarımıza hak ettikleri sağlık hizmetlerini en iyi şekilde sunmak hedeflerimizin başında gelmektedir. Güvendesiniz, çünkü Halk Sağlığı yanınızda.”
DSC07241

DSC07238 (1)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ