ÇORUM TİME

SATRANÇ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Çorum Hitit Üniversitesi ile Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) arasında ilişkileri geliştirmeyi ve karşılıklı iş birliğini teşvik etmeyi amaçlayan ikili iş birliği protokolü imzalandı.

SATRANÇ PROTOKOLÜ İMZALANDI
1.044
25 Mayıs 2017 - 8:24

Rektör Alkan ile Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay arasında imzalanan protokolle satranç sporunun Hitit Üniversitesinde geliştirilip yaygınlaştırılması hedefleniyor. Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversite de her geçen gün yeni bir başarıya imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve bugün burada imzalanan protokolün de Hitit Üniversitesinde yaklaşık 19 bine ulaşan öğrenciye sadece eğitim alanında değil, bu protokolün aynı zamanda öğrencilerin sosyal aktivitelerine katkı sunmak adına olumlu gelişmeleri beraberinde getireceğini ifade etti.
100
Bu ikili iş birliğiyle, bir beyin jimnastiği olan satrancın öğrencilerin gündelik hayatlarına girmesini arzu ettiklerini, satrancın onların hayata daha farklı bakmalarına imkan sağlayacağını belirten Rektör Alkan, bu konuda Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay’ın desteklerinin çok önemli olduğunu ve bu kapsamda üniversitede satrancı yaygınlaştırmayı amaçladıklarını dile getirdi. Rektör Alkan, Hitit Üniversitesine ilgilerinden dolayı Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı ve ekibine teşekkür ederek imzalanan ikili iş birliği protokolünün hayırlara vesile olmasını diledi. Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı Gülkız Tulay ise okullar ve üniversitelerde eğitim öğretim alan her öğrencinin satrançla iç içe olmasını çok önemsediklerini ifade ederek, her yıl birçok faaliyette bulunduklarını ve önemli faaliyetlerden birini de her yıl Çorum’da gerçekleştirdiklerini belirtti.
101
Gülkız Tulay şunları ifade etti: “Üniversiteniz ile yapacağımız bu protokol çok önemli. Önemli katkılar sağlayacağını ümit ediyorum. Öğrenciler, satranç taşlarına dokunsunlar, hayatlarının bir yerine koysunlar istiyorum. Öğrencilerin faydalanacağını düşünüyorum. Üniversiteler, biz federasyonlar için çok büyük önem arz etmekte, bu iş birliğinin meyvelerini toplamaya başlayacağımızı ümit ediyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.