ÇORUM TİME

SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
12 Şubat 2014 - 12:24

Son Güncelleme: 12 Şubat 2014 12:24 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçim takvimi kapsamında yaklaşan yerel seçimlerin huzur ve güven ortamında yapılabilmesi için ‘Seçim Güvenliği Toplantısı‘  İl Özel İdaresi Meclis Toplantı salonunda yapıldı.
Vali Sabri Başköy başkanlığında düzenlenen toplantıya; İl Garnizon ve Jandarma Komutanı Albay Ahmet Çelik, Vali Yardımcıları Zürkarnin Öztürk, H.Osman Ebiloğlu, Sait Topoğlu, A.Deniz Sürmen, Hamdi Bolat ve Fikret Zaman, İl Emniyet Müdürü H.İbrahim Doğan, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, ilçe kaymakamları ile ilçe jandarma komutanları ve emniyet amirleri katıldı.
İlimizde huzurlu bir seçim dönemi geçirmeyi temenni ettiklerini ifade eden Vali Başköy; “Demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan seçimlerde, demokrasi ve insan haklarından ödün vermeden seçimlerin yapılması ve toplumumuzun güvenliğini sağlamak önceliğimizdir.
30 Mart 2014 günü halkımız ilimizde, hür iradesiyle sandığa gidecek ve tercihini yapacaktır. Bu kapsamda seçimlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda yapılabilmesi için kurumlarımız her partiye eşit ve adil bir yaklaşım sergileyecektir. SEÇİMGGBizler Mülki İdare Amirleri olarak seçimlerin güvenli bir ortamda yapılabilmesi için Jandarma Komutanlığımız, İl Emniyet Müdürlüğümüz ve ilçe kaymakamlıklarımızla müşterek çalışarak gerekli emniyet tedbirlerini alacağız.” dedi.
Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği seçim takviminin 1 Ocak 2014 tarihi itibarıyla başladığına ve bu doğrultuda propaganda çalışmalarının devam ettiğini dikkat çeken Vali Başköy; “İlimizde seçim büroları açıldı ve açılmaya devam ediyor. Bu büroların korunması kapsamında gerekli güvenlik tedbirlerini alıyoruz. Çorum’da bugüne kadar olumsuz herhangi bir olay yaşanmamıştır ve umut ediyorum ki 30 Mart 2014 tarihine kadar da tatsız bir olay yaşanmayacaktır.” dedi.
Toplantıda; Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Seçim Kanunu,  Seçim Öncesi Alınacak Güvenlik Tedbirleri, Miting Alanları ve Güzergâhlar, Seçim Büroları, Hoparlörle Propaganda, Propaganda Amaçlı Yayın ve Malzeme Dağıtma, İlan ve Reklam Yerleri, Afişlerin Kaldırılması, Sandık Alanı ve Çevresi, Sandık Alanında Bulunabilecekler, Sandık Alanındaki Yasaklar ve Yapılamayacak Faaliyetler ile Seçim Günü Yapılamayacak Faaliyetleri konu alan sunum, Güvenlik Şube Müdürü M.Beyhan Veyseloğlu tarafından anlatıldı ve seçime dair her türlü bilginin bulunduğu Çorum için hazırlanmış kitapçık dağıtıldı.
Seçim Güvenliği toplantısı, yapılan karşılıklı değerlendirmelerin ardından sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ