ÇORUM TİME

ŞEHİT MEZARLARININ ÇEVRE DÜZENLEMELERİ YAPILIYOR

ŞEHİT MEZARLARININ ÇEVRE DÜZENLEMELERİ YAPILIYOR
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
03 Haziran 2015 - 12:29

Son Güncelleme: 3 Haziran 2015 12:29 1

2

3

6

7

Bahar aylarının başlamasıyla birlikte Bayat Belediyesi ekiplerince ilçe genelinde bahar temizliğine başlandı. Mart‑ Nisan ve Mayıs ayları itibariyle belediyemiz çalışmalarına aralıksız devam ettirdi. İlçede bulunan ağaçların budama, bakım ve sulama işleri tamamlandı. İlçemizin çeşitli mahallelerinde kış şartlarında bozulan yollardaki kilitli parke taş tamiri, mezarlık düzenleme, park bakım ve onarım çalışmaları hummalı bir şekilde devam ettirildi.
Mayıs Ayı başlangıcı ile beraber ilçe parklarındaki ağaç budama ve çevre temizliği çalışmalarına başlanıldı. Ayrıca yeni su şebekesinin evlere su abone bağlantı çalışmaları devam etmektedir. Çevre düzenleme ve temizlik kapsamında daşlı bayır mevkiinde bulunan çöp toplama deposu ve çevresindeki tarlalara yayılan çöpler temizlendi. İlçede yetersiz olan ve atıkların çevreye yayılmasını önlemek amacıyla 167 adet çöp konteyneri alındı ve dağıtımına başlandı. Park ve Bahçeler kapsamında çiçek dikme, çim ekme ve ot biçme çalışmaları tamamlandı.
Tepebayat Mahallesi parkına bordür döşeme ve çocuk oyuncak grupları tamiratları tamamlandı. Tepebayat Mahallesi mezarlığının ot biçme, ağaç budama, çalı temizliği, tel örgü tamiri, kapı ve direk boyama çalışmaları tamamlandı. Yatukcu Mahallesi mezarlığında ot biçme, ağaç budama, çalı temizliği ve çevre düzenleme çalışmaları devam ettirilmekte. Tüm Mahallerimizin mezarlıkları Ramazan ayından önce bakımdan geçirilerek temizlenecek. Yol çalışmaları kapsamında Belediyemiz ekipmanları ile Yatukcu Mahallesi Alpaslan Caddesi kilitli parke ve bordür çalışması tamamlandı. İlçe genelinde kilitli parke taş döşeme ve tamirat çalışmaları devam ettirilmektedir.

Şehit Mezarlarının Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

Bayat Belediyesi, Tunceli’nin Ovacık İlçesi Dilek Köprüsü mevkiinde teröristlerin yola döşedikleri patlayıcı maddelerin patlatılması sonucu şehit düşen Jandarma kıdemli Uzman Çavuş Cemal Ünlü ve Hakkari’nin Şemdinli İlçesi yakınlarında çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Mehmet Bostancı’nın mezarlarının çevre düzenleme çalışmalarını tamamlıyor.
Vatanı uğruna canını feda eden şehitlerimizin mezarlarının çevre düzenlemesinin yapılmasının şehit aileleri ve yakınları tarafından da olumlu karşılandığını belirten Ünlü, “Bayat Belediyesi olarak şehit mezarlarının çevre düzenlemesinin yapılması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Belediyemizin bu önemli çalışması gerçekten son derece önemli’’ dedi.
Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, “İnsanların en hayırlısı, insanlara en fazla hizmet edendir” düsturu ile hizmet etmek için devraldığımız Bayat Belediyesini ve Bayat’ımızın en kısa zamanda hak ettiği noktaya çıkarmak öncelikli hedefimizdir. Bu doğrultuda “Bayat Belediyesi olarak bu günün değil 2023 yılının ilçesini kurmak için kolları sıvadık. İnşallah halkımızdan aldığımız destekle bunu gerçekleştireceğiz. İlçede alt üst yapı çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Yaşanabilir modern ve kalkınmış bir Bayat için tüm imkanlarımızı seferber ederek çalışıyoruz ve çalışmayada devam edeceğiz. Bu çalışmalar sırasında sabır gösteren hemşerilerime ve çalışmaları gerçekleştirenlere teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ