ÇORUM TİME

ŞEHİT YAKINLARINA DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI

ŞEHİT YAKINLARINA DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
18 Mart 2014 - 14:23

Son Güncelleme: 18 Mart 2014 14:28 AW038105

AW038105

AW038105

AW038105

AW03810518 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma günü etkinlikleri kapsamında Çorum’da şehit asker ve polis yakınlarına devlet övünç madalyası ile beratı verildi.
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma günü nedeniyle ilk tören Şehitlik Anıtı’nda düzenlendi. Törene Vali Sabri Başköy, AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Garnizon Komutanı J. Kd. Alb. Ahmet Çelik, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, siyasi partilerin belediye başkan adayları ve il başkanlarıyla, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile üst düzey askeri ve emniyet görevlilerinin yanı sıra muharip ve malul gaziler ile şehit aileleri katıldı.
Şehitlik defterini imzaladıktan sonra bir açıklama yapan Vali Sabri Başköy, şehitlik makamının en yüksek makam olduğunu belirterek, tüm şehitleri saygıyla andıklarını söyledi.
Başköy’ün konuşmasının ardından konuşmasının ardından törene katılanlar Çorum Şehitliği’ndeki şehit mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktılar. Şehitlik ziyareti sırasında şehit aileleri oğullarının mezarına sarılarak gözyaşı döktü. Acılı aileleri protokol üyeleri teselli etti.
Şehitlikteki törenin ardından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri Devlet Tiyatro Salonu’ndaki programla devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Devlet Övünç Madalyası törenine geçildi.
Şırnak Gülyazı’da meydana gelen askeri araç kazasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Aziz Orman’ın eşi Şenay Orman ve oğlu Egemen Doruk Orman, Hakkari’nin Zor geçit mevkiinde yasa dışı terör örgütü PKK ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Soner Özdemir babası Şemsettin Özdemir, Hakkari’de terör örgütü üyelerinin saldırı sonucu şehit olan J.Er. Burak Mevlüt Tütüncüoğlu’nun oğlu Ömür Güneş Tütüncüoğlu ile eşi Hülya Tütüncüoğlu, terör örgütü üyelerinin İstanbul’da düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Zekeriya Yurdakul’un kızı Elif Zümre Yurdakul eşi Gülnür Yurdakul’a madalya ve beratları Vali Sabri Başköy tarafından verildi. Tören sırasında şehit yakınları gözyaşı döktü.
Madalya törenin ardından bir açıklama yapan Vali Başköy, “Aziz şehitlerimiz devletimizin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü uğrunda en değerli varlığınız olan canlarınızı tereddüt etmeden seve seve verdiniz. :u eşsiz fedakarlığınız yüce milletimiz tarafından ebediyen unutulmayacaktır. Hatıranızı saygı ile yad ediyoruz” dedi.
Tören oratoryunun ardından sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ