ÇORUM TİME

SOYLU, HEM AĞLADI HEM AĞLATTI

SOYLU, HEM AĞLADI HEM AĞLATTI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
15 Mart 2014 - 9:59

Son Güncelleme: 15 Mart 2014 09:59 AW035112AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Çorum Sungurlu’da yaşadığı bir olayı anlatırken gözyaşlarına hakim olamazken, Soylu’yu dinleyenler de yaşlarına boğuldu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde Roman vatandaşlar ile bir araya geldi. Soylu, Altıyol’da yaklaşık 150 Roman vatandaş tarafından davul ve zurnalar ile karşıladı. Burada kurulan kürsüde açıklamalarda bulunan Soylu, Yeni Türkiye ve Eski Türkiye vurgusu yaptı. Çorum Sungurlu’da yaşadığı bir olayı anlayan Soylu, gözyaşlarını tutamadı. Soylu, yaşadığı anıyı gözyaşları içinde şöyle anlattı. Soylu, “Çorum Belediyesine gittim. Belediyeden içeri girdim. Kafamı sağa çevirdim. Gencecik çocuklar. Fotoğrafları duvara asılmış. Başkan kim bu çocuklar dedim. ‘Bunlar Sungurlu’nun şehitleri’ dedi. Sordum, ‘Bu şehitlerimiz ne zamandır gelmiyor’ dedim. Bir buçuk yıldır şehit gelmiyor dedi. O evlatlarımız askere giderken her evden, o evladımın kokusu bana gelecek mi gelmeyecek mi? Bir daha onu görebilecek miyim göremeyecek miyim diye düşünmüyor biliyor musunuz? Bu ülkede babalar ile evlatlar arası resmidir biliyorsunuz dostlarım. Büyüdükçe daha resmi olur. Ama o baba evladını askere gönderir ve gider akşama şu kahvenin köşesinde oturur. Acaba çocuğum nasıl diye düşünür. Bu ülkenin her toprağına şehit geldi. O analar babalar onurla ‘Allah devletimize zeval vermesin’ dedi. Benim ülkemin huzurunu bozacaksınız he. Seçime girerken ülkemi kaosa sokmaya çalışacaksınız. Bu ülke 80 öncesinde sağcı ve solcu çocuklarının birbirine düşürüldüğünü hatırlamıyor mu? Bir silahın bir sabah sağcıyı aynı silahın öğleden sonra bir solcuyu vurduğunu hatırlamıyor mu?” dedi.
Türkiye’nin eski günlerini anlatan Soylu, şunları söyledi:
“Eski Türkiye derken nereden bahsediyorum. Hastaneye gittiğimizde, akşamın 4’üne kadar sıra beklediğimizde, doktoru o harap bitap halde bile bulamadığımız bir Türkiye eski Türkiye. Eski Türkiye hangi eski Türkiye telefon ile eşim hamile, ambulansı gönderir misiniz diye sorduğumuz, ama kusura bakmayın ambulans gelmiyor, ambulansın mazotu yok deyip gelmeyen, sizinde bir takside iki büklüm eşinizi hastaneye yetiştirmeye çalıştığınız Türkiye eski Türkiye. Bugün ne oluyor biliyor musunuz? Eğer sizin hastanız yatalak ise ve hastaneye gidemiyorsa, dün faize verdiği bu ülkenin paraları bu ülkenin yolsuzluklara verdiği paraları, bu ülkenin bugün devleti milletine verdiği için yarım milyon insanına bu devlet diyor ki sen hastaneye gelemiyorsan doktoru senin ayağına gönderiyorum. İşte yeni Türkiye bu. Evlatlarımız dünyanın gelişmiş ülkeleri ile rekabet edemiyordu. Bugün 81 ilde 176 üniversite ile birlikte dünyanın gelişmiş ülkelerine Türkiye şunu söylüyor. İşte benim evlatlarım, benim gençlerim de sizlerle rekabet etmeye geliyor.”
“TAYYİP ERDOĞAN ŞİMDİ 232 BARAJ YAPTI”
Ana muhalefet partisi CHP’ye atıfta bulunan Soylu, “Bunlar 1. köprü yapılırken ne dediler ‘İstemezük’ dediler. Sonra rahmetli Özal ikinci köprüyü yaptı. Yapmak istedi daha doğrusu. Bunlar ayağa kalktılar. ‘Yaptırmayız ikinci köprüyü dediler’ Özal dedi ki ‘Birinciyi satarım. İkinciyi de yaparım anasını satayım.’ Buna ne dediler ‘Sattırmayız da, yaptırmayız da’ Şimdi birinci köprü kimin? Bu milletin hazinesinin. Peki ikinci köprü var mı? Var. O kimin? O da bu milletin. Zihinleri yetmiyor zihinleri. Vizyonları yetmiyor. Zamanında Keban Barajı yapıldı bu ülkede. Baraja ihtiyaç var değil mi? Tayyip Erdoğan şimdi 232 baraj yaptı. Keban yapılırken ne dedi bunlar biliyor musunuz? Bu kadar elektrik toprağa mı vereceksiniz dediler? Şimdi elektriğe ihtiyacımız var. Barajlar yetmiyor. Nükleer santraller yapıyoruz. Yetmiyor. Peki bunlar eski Menderes zamanında. Adana’ya gideniniz var mı? Orada Seyhan barajı var. CHP’nin o dönem ki sekreteri dedi ki ‘Ya burada baraj tutmaz. Tosbağalar barajı delerler burada su olmaz’ dedi. Menderes de ona ‘Biz orada baraj yaparız Kasım Efendi. Tosbağalar senin barajına bir şey yaparlar. Tosbağalar bizim barajımıza milletin ihtiyacına Çukurova’nın beklediği suya hiçbir şey yapmazlar. Senden sonra 20 nesil daha istifa eder” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ