ÇORUM TİME

STAT YERİNE SOSYAL TESİS YAPILMALI

STAT YERİNE SOSYAL TESİS YAPILMALI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
08 Ağustos 2015 - 15:37

Son Güncelleme: 10 Ağustos 2015 11:44 Gürsel YıldırımCHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım, trafik sorununun had safhada olduğu Çorum’da konut yerine otopark veya sosyal tesis yapılması gerektiğini söyledi…

Yıldırım açıklamasında, “Mevcut Çorum Stadının yerine yaklaşık 2 bin konut yapılması tasarlanan Çorum’un imar yapılanmasına ve coğrafi yapısına uygun olmayan bu proje yaklaşık 30 yıl öncesinde bazı çevreler tarafından gündeme getirilmişti. Duyarlı Çorum halkı tarafından tepki gösterildiği için uygulanamamıştır. Bu günlerde maddi kaynak sağlamak amacıyla belediye tarafından yeniden gündeme gelmiştir. Söz konusu yerde yapılacak böyle bir konut alanının başta stat çevresi, sokak, cadde ve mahallerde zaten var olan trafik yoğunluğu ile birlikte trafik ve otopark sorununun artarak Çorum’un büyük bir kesiminde daha da katlanarak devam edeceği bilinmektedir. Şu anda Çorum’da acil konut ihtiyacı olmamakla beraber eğer konut yapılacaksa şehir merkezinin dışında uygun yerler seçilmeli, alt yapı, trafik ve otopark sorununun önceden çözülmüş olması gerekmektedir” dedi.
Şehir merkezini yüksekliği serbest bırakılmış beton yığınlarına dönüşmüş binalarla kapatmamak gerektiğini savunan CHP İl Başkanı Yıldırım, “Çorum Belediyesi’nin maddi sıkıntısını daha önceden işaretlemiş olduğu otel yerleri, ticari yerler, benzinlik yerleri gibi yerlerin satışından elde edilecek gelirler Çorum Belediyesi bütçesine yeterli katkıyı sağlayacaktır. Yapılması tasarlanan yeni şehir stadyumunun finansmanının Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından üstlenilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

ÇORUM’UN İHTİYACI MERKEZE YENİ KONUTLAR DEĞİL

Belediyeler insanların yaşam standartlarını yükselten insanın insanca yaşayabileceği ortamı sağlamakla yükümlüdür.
Konut alanı için uygun olmayan Çorum merkezinde yer alan stadyumun yerinin halkımızın her yaştaki insanlara hitap edebileceği sosyal tesisler yapılması için en uygun yer olduğu hem halkımız tarafından hem de şehircilik uzmanları tarafından zaman zaman dile getirilmiştir. Aslında Çorum için ihtiyaç olan içerisinde park, sanat, kültür ve eğlence mekanlarının yanı sıra koşu yolu, yüzme havuzu, anfi tiyatro, kapalı spor kompleksi, tenis kortları, basketbol ve voleybol sahaları, nikah ve düğün salonları, yaşlı ve engellilerin rehabilitasyon ve sosyal tesislerinin kültür merkezi, canlı akvaryum, çocuk oyun parkları, yeşil alan ile birlikte toplu olarak bulunacağı bir büyük kültür merkezi haline getirilmelidir. Çorum halkından bu konuda duyarlı olmasını ve tepki göstermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ