ÇORUM TİME

SUNGURLU YOLUNA EDS KURULACAK

Çorum’da trafik kazalarının en çok yaşandığı geçiş güzergahlarından birisi olan Sungurlu Yoluna hız koridoru oluşturularak Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulacağı öğrenildi.

SUNGURLU YOLUNA EDS KURULACAK
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
10 Temmuz 2019 - 12:26

Son Güncelleme: 10 Temmuz 2019 12:26 Çorum İl Trafik Komisyonu, kazaların en çok yaşandığı ilçelerin başında gelen Sungurlu’ya Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulmasına karar verdi.
Ankara-Samsun karayolunun Sungurlu geçişine kurulacak sistemle, belirli yerlere konulacak kameralarla hız ve kural ihlalleri tespit edilip ceza kesilecek. Trafik akışının kontrol edilmesi, ulaşımın denetlenmesi ve trafikte düzeni bozan araçlardan kaynaklanan kazaların önlenerek can ve mal emniyetinin sağlanması amacıyla geliştirilen sistemle, kural ihlali yapan araçlar sensörler aracılığıyla tespit edilerek ilgili kanunda öngörülen cezaya tabi tutulacak. Karar Çorum İl Trafik Komisyonunda kabul edildi.

HIZ SINIRI TUZAK OLMAYACAK

Çorum’da ilk olarak Osmancık’ta uygulanan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) hız sınırının çok düşük olması nedeniyle tuzak gibi çalışmış, binlerce sürücüye ağır cezalar çıkmıştı. Kamuoyunda yükselen tepkiler üzerine ise hız sınırında değişikliğe gidilmiş, 50’den 71’e yükseltilmişti. Osmancık’ta yaşanan sorunları dikkate alan İl Trafik Komisyonu, Sungurlu’da devreye girecek olan Elektronik Denetleme Sistemi için hız sınırını 81 olarak belirledi. Ayrıca, sürücülerin ilçeden geçişi sırasında hızlarını yavaşlatmalarını sağlamak amacıyla hız koridorları oluşturulacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Baytürk 10 Temmuz 2019 / 22:37

Bi o eksikti onuda yapın tam olsun hey allahım yaa

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ