ÇORUM TİME

SUNGURLU’DA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

SUNGURLU’DA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
13 Mart 2014 - 12:56

Son Güncelleme: 13 Mart 2014 12:56 AW033356Kızılay Sungurlu Şube Başkanı Elvan Küçükevcilioğlu, Ankara Kan Bağışı Merkezi tarafından gelen ekibin Atatürk Meydanı’nda bugün sabah itibariyle kan almaya başladıklarını kaydetti.
Küçükevcilioğlu, kampanyada yaklaşık 250 ünite kan toplamayı hedeflediklerini belirterek, “Sağlık problemleri bulunmayan ve 18 yaşını doldurmuş tüm halkımızı kampanyamıza davet ediyoruz. Vatandaşlarımızın 3 ayda bir kan vermelerinde bir sakınca bulunmamaktadır. Kan bağışından önce yapılan doktor muayenesinde kanı düşük (Anemi) olduğu saptananlardan hiçbir şekilde kan alınmamaktadır” dedi.
Kan bağışı sonrasında AIDS, Hepatit C, Hepatit B, frengi testi ve kan grubu testlerinin de ücretsiz yapıldığını, bağışlanan kanların gerekli olan tetkikler yapıldıktan sonra talasemi, hemofili, anemi ve lösemi hastalarında kullanıldığını dile getiren Küçükevcilioğlu, “Kan hizmetlerinde biz gereken hassasiyeti göstermekteyiz, vatandaşlarımızdan gereken ilgiyi göstermelerini bekliyoruz. Unutmasınlar ki bir ünite kan bir hayat kurtarabilir” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ