ÇORUM TİME

SURİYELİLERE YARDIM ETMEYİN ÇAĞRISI

Çorum Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, Çorum Valiliği öncülüğünde Suriyeli mülteciler için başlatılan yardım kampanyasını sert sözlerle eleştirdi.

SURİYELİLERE YARDIM ETMEYİN ÇAĞRISI
2.908
16 Ocak 2020 - 14:36

CHP Çorum Belediye Meclisi Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, ‘Caminin içi dururken dışında namaz kılınmaz’ diyerek Suriyeliler için başlatılan yardım kampanyasına vatandaşların destekte bulunmamalarını istedi. Yılmaz paylaşımında şunları yazdı; ‘Şehrimizde ekonomik sıkıntılar nedeniyle bir sürü insanımız intihar ederek canlarına kıyarken sessiz kalan yetkililer, sivil toplum kuruluşları iki gündür Suriyelilere yardım seferberliği başlattılar. Açıkça görmekteyiz ki yukarıdan gelen talimatlarla bu kampanyalar düzenleniyor. Bu konuda bir sürü atasözümüz var. Caminin içi duruken dışında namaz kılınmaz, evde çoluk çocuk açken camdan sadaka dağıtıyor gibi. Çok kıymetli hemşehrilerime sesleniyorum. Bu kampanyaya destek vermeyin. Kendi insanımız ekonomik bunalım nedeni ile canlarına kıyarken, ekmek parasına muhtaç insanlarımızın sayısı her geçen gün artarken, intihar vakalarına hergün bir yenisi eklenirken biz Suriyelilere yardım edemeyiz. Arap seviciliği yapan iktidar Suriye politikasında attığı yanlış adımların bedelini milletimize ödetmeye devam ediyor. İnsanlık dramının büyüğü ülkemizde ve son zamanlarda şehrimizde yaşanmaktadır. Defalarca çağrıda bulunmamıza rağmen, düştüğü maddi sıkıntıdan kurtulamayan babanın çocuğundan özür dileyerek canına kıydığı feryadı duymayan, duymak istemeyen iktidarın temsilcisi siyasiler, mülki idare amirleri ve yetkililerin intihar vakalarına karşı sergilediği duyarsızlığıda kınıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Sufi16 Ocak 2020 / 23:11

Sana mı soracaz kime yardım Edip etmeyeceğimizi.

paykwikpaykwik alpaykwik bozumpaykwikpaykwikmarmaris günlük tekne turlarıMarmaris Dalyan tekne turuMarmaris Günlük Turlarmarmaris tüplü dalış turuMarmaris rodos feribotpaykwik satın al