ÇORUM TİME

TAŞ BİNADA KÜLCÜ SESLERİ OLUŞTU!

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın tarafından belediye yönetiminde yapılan değişiklikler siyasi çevrelerde çok farklı yorumlara neden oldu.

TAŞ BİNADA KÜLCÜ SESLERİ OLUŞTU!
2.992
27 Ağustos 2020 - 16:56

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, belediye yönetiminde ilginç bir değişikliğe imza attı. Aşgın, kendi getirdiği bazı isimleri görevden alırken Muzaffer Külcü döneminin etkili isimlerine neredeyse hiç dokunamadı. Aşgın, daha önce yetkilerini kısıtladığı Muzaffer Külcü’nün 4 başkan yardımcısına yeniden görev verdi. Yapılan değişiklikler siyasi kulislerde “Aşgın geri vites yaptı. Maçı Külcü’nün ekibi kazandı” şeklinde yorumlandı. Yerel seçimlerin ardından koltuğa oturan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye eski Başkanı Muzaffer Külcü’nün yakın çalışma arkadaşları Alper Zahir, Turhan Candan ve Murat Erdem gibi isimlerin Belediye Başkan Yardımcılığı kadrosundaki yetkilerini kısıtlamıştı. Ancak yapılan bu değişiklik çok uzun sürmedi. Aşgın, yeni yaptığı değişiklerle birlikte daha önce yetkileri kısıtlanan isimlere bu kez daha fazla yetki ve sorumluluk verdi.

ALPER ZAHİR YETKİLİ OLDU!

Görevden alınan Belediye eski Başkanı Muzaffer Külcü’nün uzun süre başkan yardımcılığını yapan Alper Zahir, yetkilerinin alınmasının üzerinden bir yıl geçmeden tekrar belediyede aktif konuma getirildi. Aşgın, Emlak İstimlak Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Müdürlüğünü Başkan Yardımcısı Alper Zahir’e bağladı.

TURHAN CANDAN SAHNEDE

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, pasif konumda bulunan diğer Başkan Yardımcıları Turhan Candan ve Murat Erdem’e de yeni görevler verdi. Hal Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Spor İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Turhan Candan’a, Huzurevi Müdürlüğü ve Kütüphane Müdürlüğü de Muzaffer Külcü’nün eski Özel Kalem Müdürü ve aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcısı kadrosunda bulunan Murat Erdem’e bağlandı. Turhan Candan, ayrıca Zabıta Müdürlüğünü vekaleten yürütecek.

ZÜBEYİR TUNCEL PARLIYOR

Muzaffer Külcü aracılığıyla Çorum Belediyesinde Müdür olarak göreve başlayan Zubeyir Tuncel, Halil İbrahim Aşgın tarafından Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti. Tuncel’e Etüd Proje Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Makine İkmal Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Tesisler Müdürlüğü bağlandı. Tuncel, ayrıca, Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğüne vekaleten bakacak.

GÖREVDEN ALINAN İSİMLER

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın tarafından bazı birim müdürleri görevden alınırken bazı birimlerde ise çeşitli değişikliklere gidildi. Zabıta Müdürü Fatih Sak, Bilgi İşlem Müdürü Cafer İpek, Yapı Kontrol Müdürü İhsan Temir, Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürü Lütfullah Şirin ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Tomuk görevden alındı. Görevden alınan isimlerden sadece Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Tomuk nikah memurluğuna getirildi.

BAZI MÜDÜRLER YER DEĞİŞTİ

Temizlik İşleri Müdürü İdris Özyılmaz Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne, Park ve Bahçeler Müdürü Eyüp Aytekin Temizlik İşleri Müdürlüğüne, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Gökhan Mesci Park ve Bahçeler Müdürlüğüne, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne, Su ve Kanalizasyon Müdürü Bekir Sait Toraman Etüd Proje Müdürlüğüne, Fen İşleri Müdürü Mikdat Yıldırım Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne, Sosyal Yardım İşleri Müdür Murat Berksun Tesisler Müdürlüğüne, Etüd Proje Müdürü Köksal Çöldaş da Yapı Kontrol Müdürlüğüne getirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

paykwikpaykwik alpaykwik bozumpaykwikpaykwikmarmaris günlük tekne turlarıMarmaris Dalyan tekne turuMarmaris Günlük Turlarmarmaris tüplü dalış turuMarmaris rodos feribotpaykwik satın al