ÇORUM TİME

supertotobet betist
1xbet betpas mariobet

TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIMINI SİLDİ!

Çorum havaalanı projesine yönelik sözleri nedeniyle tepki çeken AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, aslen Çorumlu çıktı. Kılıç, tartışmalara neden olan sözlerine açıklık getirirken yaşanan tepkiler sonrası yaptığı paylaşımı kaldırdı.

TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIMINI SİLDİ!
1.014
01 Mart 2021 - 18:27

Çorum’dan kendisine telefonla ulaşan Gazeteci Elvan Yılmaz’a konuşan Kürşat Kılıç, “Çorum havaalanının pistinin uzunluğu bizim yeni yapılan havaalanı pistinden 100 metre uzunmuş arkadaşlar” cümlesini neden kullandığını açıkladı. Çorum’da Yozgat havaalanı kıyaslaması yapılırken Yozgat’ta da Çorum’a yeni yapılan stadyum kıyaslaması yapıldığını belirten Kılıç, Yozgat’ın AK Partili siyasetçilerinde bu konuda Yozgatlılar tarafından eleştirildiğini, bu eleştirilere karşın kendisinin de Yozgat’a da havaalanı yapıldığını Çorum’a daha uzunu yapılacağı şeklindeki paylaşımını stat konusuna takılmamaları maksadıyla ironi yaptığını söyledi.

ALAY AMAÇLI KULLANMADIM

Kürşat Kılıç, kesinlikle bu cümleleri alay konusu olarak kullanmadığını belirterek, “Çorum bizim komşu kentimizdir. Bize yapılan her şeye Çorumlu kardeşlerimiz de layıktır. İki kent arasında tartışmalara neden olabilecek polemikler hem Çorumlu kardeşlerimize hem de biz Yozgatlılara zarar verir. Çorum ve Yozgat’ı birbirlerine rakip olarak değerlendirmek çok yanlış olur. Takdir edersiniz ki, Yozgat 20 yıl öncesine kadar devletten hiç yatırım almadı. 60 yılda Yozgat’a yapılan sadece bira fabrikasıdır. Birçok Yozgatlı, kendi illerinde olmayan ihtiyaçlarını Çorum’dan karşılamaktadır. Bir ayağımız Çorum’dadır. Çorum ve Yozgat iki kardeş kentimiz her şeyin en güzeline layıktır. Sizlerin aracılığı ile sevgili Çorumlu kardeşlerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum. İki kentin arasını açmaya kalkanlara itibar etmedik, etmeyiz de” dedi.

BEN DE ASLEN ÇORUMLUYUM

AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, kendisinin de Çorumlu bir ailenin çocuğu olduğunu kaydederek, “Ailem Çorum’un Sungurlu İlçesinden Yozgat’a gelmedir. Yozgat, Çorum kardeşliğini benden daha iyi temsil edecek olabilir mi? Tekrardan bütün Çorumlu hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Birlik olur isek, çok şey başarmış olacağız” dedi. Kılıç, yaşanan tartışmaların ardından paylaşımını kaldırdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
Murat çerkez 1 Mart 2021 / 22:47

Senin ciyersiz çorumlu değil yozgatlı bile olamaz.

YAŞAR YILDIZ 2 Mart 2021 / 11:52

adam haklı kardeşim veriyok oyu gönderiyoruz meclise herkes kendi tıkırında adam dalga geçer niye kızıyonuz kızzılacak varsa oda belli seçtiklerimize kızacaksınız