ÇORUM TİME

TERCİHİNİZ İMAM HATİP OKULLARI OLSUN

TERCİHİNİZ İMAM HATİP OKULLARI OLSUN
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
17 Ağustos 2015 - 11:24

Son Güncelleme: 17 Ağustos 2015 11:24 Mehmet Karadağİlim Yayma Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Av. Mehmet Karadağ velilere ve öğrencilere İmam hatip okullarını tercih etmeleri için çağrıda bulundu…
İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Av. Mehmet Karadağ açıklamasında; İmam Hatip Okullarına, kuruluşundan beri her zaman destek veren bir Sivil Toplum Kuruluşu olan İlim Yayma Cemiyetimiz, İmam Hatip Okullarının gerekliliğini her daim vurgulamıştır.
İlim Yayma Cemiyetimiz, İmam-Hatip Okulları’na yönelik her geçen gün artan talep üzerine 1958 yılında Vefa’da İstanbul İmam-Hatip Lisesi binası ve öğrenci yurdunun açılışını yaparak hizmete sunmuştur. Milletimizin desteği ile kuruluşundan bu yana onlarca İmam Hatip Okulu açmış aynı zamanda öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla yurtlar inşa etmiştir.
İmam Hatip Okullarında eğitim gören gençlerin sahip oldukları değerler ve kazanımları aydınlık yarınların teminatı olmuştur. İmam Hatip Okulları, Milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanını ve milletini seven dini ilimler yanında dünyevi ilimlerde de eğitim almış, farklı alanlarda kendini yetiştirmiş, teknolojiyi iyi kullanabilen, hitabeti kuvvetli, bilgili ve güvenilir bir nesil yetiştirmeyi hedeflemiş eğitim kurumlarıdır.
İmam hatip ortaokullarında normal ortaokul ders programlarının aynısı uygulanmakta, Matematik ve Fen Bilimleri dersleri verilmektedir. ilaveten Kuran, Arapça, Hz. Peygamberin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersleri vardır. Herhangi bir katsayı ve buna benzer uygulamalarla karşılaşmadan istediği Fen ve Sosyal Bilimleri Liselerine gidebileceklerdir. Zorunlu derslerin tamamı İmam Hatip Ortaokullarında mevcuttur.
Okullardan hemen her mesleğe yönelmiş saygın kişiler mezun olmuştur. Bilim, kültür, sanat, eğitim, sağlık, hukuk, siyaset ve iş dünyasında önde gelen birçok kişi İmam Hatip Mezunlarıdır.
4. sınıfı bitirip 5. Sınıfa geçmiş olan öğrencilerin velileri, herhangi bir İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğüne başvurma suretiyle kayıtlarını yaptırabilecekler. Kayıtlar esnasında Nüfus Cüzdanı dışında herhangi bir belge istenmeyecektir.
İlim yayma Cemiyeti olarak, velilerimize ve gençlerimize çağrımız İmam Hatip Okullarını tercih etmeleridir. İmam Hatip Okullarına kayıtlar başlamıştır. Biran evvel kaydınızı yaptırmanızı tavsiye ediyor ve sizleri İmam Hatip Okullarına davet ediyoruz dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ