ÇORUM TİME

TÜRK MİLLETİ BAĞIMSIZLIĞINDAN ASLA VAZGEÇMEZ

TÜRK MİLLETİ BAĞIMSIZLIĞINDAN ASLA VAZGEÇMEZ
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
28 Ağustos 2015 - 16:12

Son Güncelleme: 28 Ağustos 2015 16:12 rumi bekiroğlu (3)AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, 30 Ağustos’un bağımsızlık ve yurt aşkıyla şahlanan Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nı kazandığı ve cumhuriyetin temeline ilk harcı koyduğu gün olduğunu söyledi.
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, 30 Ağustos zaferinin Türk milletinin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğinin, ilelebet hür yaşayacağının, birlik ve beraberliğinin kanıtı olduğunu belirtti.
30 Ağustos zaferinin ayrıca Türk milletinin bu anlamda dünyaya verdiği en büyük mesaj olduğunu dile getiren Bekiroğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi;
“Türk milleti kazanmış olduğu bu zaferle zalimlere, işgalcilere boyun eğmeyeceğimizi göstermiştir.Yurtta ve dünyada daima barıştan yana olan yüce milletimiz , 30 Ağustos da ülkemiz için yazılan senaryoları çöpe atıp ve millet olarak kudret, kabiliyet ve birlik imtihanını başarıyla verdiği son tarihtir.30 Ağustos millet olarak biz hür yaşama irademize sahip çıktık,köküne kökenine bakılmaksızın milyonlar olarak düşman karşısında yek vücut olabilme kabiliyetimizi ispatladık.30 Ağustos da biz millet olarak kendi geleceğimize sahip çıkma kudretini gösterdik. Anadolu’yu acı, kavga ve kaosun merkezi yapmaya çalışanlara inat, kardeşliğin zenginliğin ve şefkatin coğrafyası yaptık. Bu zaferle Türk milleti bir iddia ortaya koymuş ve o iddiasına tarihi bir imtihandan geçerek sahip çıkmıştır. Bu iddia ebediyen hür ve bağımsız yaşama kararlığıdır.Bu iddia tüm millet evlatlarının ortak gelecek hayali ve birlikte yaşam iradesini asla terk etmeyecekleri iddiasıdır. Bu günde geçen zamana rağmen o iddia ve irade ile o kudret ve kabiliyet milletimizin genlerinde mevcuttur. Aziz bir milletin evlatları olarak o ruh halinin de ve düşünce ikliminin mirasçılarıyız ve her tarihi imtihanı başarıyla verecek, her tarihi randevumuza zamanında ulaşacak kabiliyet ve kudrete sahibiz. Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Türk Silahlı kuvvetlerimiz ve Çorum halkının bayramını kutluyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ