ÇORUM TİME

UĞUR BARLIK’IN 12 ADET KLASİK OTOMOBİLİ VAR

UĞUR BARLIK’IN 12 ADET KLASİK OTOMOBİLİ VAR
7.142
11 Eylül 2013 - 14:22

barlikklasikMerak edenler olmuştur. İş adamlarının iş hayatı dışında uğraştığı bir hobisi varmıdır diye. Herkes gibi onunda farklı hobileri yok değil. Bunun başında klasik otomobiller geliyor. İş hayatının dışında çocuğu gibi gördüğü klasik otomobiller ona daha cazip geliyor. Say say bitmez. Tam 12 adet. Hepsi de birbirinden bakımlı. En eski modeli ise kendisiyle aynı doğumlu olan 53 model Amerikan Dodge. Bu araç aynı zamanda Uğur Barlık için ayrı bir öneme sahip. Neden mi derseniz? Çocukluk yıllarında özlem duyduğu otomobillere karşı ilk aracı bu olmuş.
Onun için bu otomobilin kendisinde ayrı bir önemi var. Hani derler ya ilk gözağrım diye. İşte buda Uğur Barlık için onlardan bir tanesi. Merak ettik. Birde biz gidip görelim dedik bu klasik otomobilleri. Hepsi Çorum’un ilk ve tek beş yıldızlı oteli olan Anitta Otel’in garajında bulunuyor. Hepsi de şuan da yerine göre farklı fiyatlara sahip. İş adamı Uğur Barlık’ın koleksiyonun da 53 model Amerikan Dodge’nin dışında 66 model Mercedes, 007 James Bond’un da kullandığı Jaguar, 76 model Oldsmobile, Cadillac, 74 model Wolgsvagen, 90 model Jaguar, 97 model Lincoln, Cadillac ve Mercedes bulunuyor. Zaman zaman bu araçlara binerek, geçmişe doğru bir yolculuk yapan Uğur Barlık, ara sıra son model araçlarını da kullanmayı ihmal etmiyor. Klasik otomobillere olan tutkusunu İş Adamı Uğur Barlık şu sözlerle dile getiriyor:

OKCUL BARLIK KLASİK OTOMOBİLLER (5)ORTA 2’DE BİR BİSİKLET
SAHİBİ ANCA OLABİLDİM

“Bizim ailemiz varlıklı bir aile değildi. Babamız fabrikada çalışan yetenekli bir ustaydı. O dönemde ben ortaokulda takdirle gelmeye başlayınca ısrarlarıma rağmen bir bisikleti zor aldırmıştım. Yani orta 2’de bir bisiklet sahibi olabildim. Üniversite hayatımızda Ankara da tahsil yaptım. O dönemlerde okulumuzda herkes de olmasa bile otomobili olan arkadaşlarımız vardı. Biz bu arkadaşlarımıza rica ederdik. Bizi de gezdir boş zamanlarımızda diye. Bizi benzin aldırarak anca gezdirebilirdi. O dönemlerde arabalara karşı bir hayranlığımız uyandı. Arabamız olmadığı için. Özellikle Amerikan arabalarına karşı.

İLK ARABAM 53 MODEL
AMERİKAN DODGE OLDU

Geçmiş yılların bir özlemi vardı. Bu arabalara karşı o dönemlerde binemedik. Ve klasik arabalara karşı son zamanlarda bir heves heyecan başladı. O yıllarda yaşayamadığımız o zevki yaşamak için eski arabalara heyecan duymaya başladım.
Ve ilk aldığım araba da benimle doğumlu olan 53 model idi. Ben 53 doğumluyum. Bu arabayı restore ettik. Yürür hale getirdik. Bakalım dedik. O mu daha iyi yürüyor, biz mi daha iyi yürüyoruz. Ve böylelikle başladı. Bana zevk geliyor.

OKCUL BARLIK KLASİK OTOMOBİLLER (2)GEÇMİŞTEKİ ÖZLEMLERİMİ,
GİDERMEYE ÇALIŞIYORUM

Bugün bulunduğum konum itibariyle en lüks arabalara bindim. Çorum’a en lüks arabaları ilk defa ben getirdim. Yıllardır ilk BMW çıkmıştır, ben getirmişimdir. Mercedes’i Jaguar’ı ben getirmişimdir.
Hatta Türkiye’nin sayılı arabalar   dan biri olan Bentley’e yıllarca bindim. Artık en lüks en teknolojik arabalardan ziyade yaşımın gereği klasik arabalar bana daha zevk veriyor. Hiç olmasa geçmişimi, çocukluk dönemimi yaşıyorum. Devamlı binmesemde arada sırada biniyorum. Artık hobi haline geldi. Güzel bir şey. Allah’a bin şükürler olsun. Bugün imkanlarım belli bir noktaya geldi. Geçmişteki özlemlerimi bu sayede gidermeye çalışıyorum. Şuanda 10-12 tane klasik otomobilim var. En eskisi benimle yaşıt. Bu da 53 model Amerikan Dodge. Bunun dışında 66 model Mercedes, 007 James Bond’un da kullandığı Jaguar, 76 model Oldsmobile, Cadillac, 74 model Wolgsvagen, 90 model Jaguar, 97 model Lincoln, Cadillac ve Mercedes arabam bulunuyor.” (Volkan BAŞ-Çorum Gazetesi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.