mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

ÇORUM TİME

VALİNİN PAYLAŞIMI MERAK UYANDIRDI!

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Amerikalı yazar Ernest Hemingway tarafından kaleme alınan “Çanlar Kimin İçin Çalıyor” isimli savaş romanının bazı sözlerini sosyal medya hesabından paylaştı.

VALİNİN PAYLAŞIMI MERAK UYANDIRDI!
5.545
25 Ocak 2021 - 18:56

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Amerikalı yazar Ernest Hemingway tarafından kaleme alınan “Çanlar Kimin İçin Çalıyor” isimli savaş romanının bazı sözlerini sosyal medya hesabından paylaştı. Vali Çiftçi’nin “Çanların kimin için çaldığını öğrenmeye çalışma. Senin için çalıyor” paylaşımı oldukça merak uyandırdı. Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, sosyal medya hesabından ünlü yazarın romanında yer alan bazı bölümleri paylaştı. Vali Çiftçi’nin “Hiç kimse tek başına bir ada değildir. Her insanın ölümü beni de eksiltir. Bu yüzden çanların kimin için çaldığını öğrenmeye çalışma. Senin için çalıyor” paylaşımı bir hayli ilgi çekti. Valinin paylaşımına kısa sürede birçok beğeni ve yorum geldi.

ÇOK OKUNAN SAVAŞ ROMANI

Çanlar Kimin İçin Çalıyor, 1940 yılında Amerikalı yazar Ernest Hemingway tarafından yazılmış bir savaş romanıdır. Kitabın adı, şair John Donne’ın sağlık, acı ve hastalık üzerine meditasyonlar ve dualar içeren, 1624’te yayımlanan Devotions upon Emergent Occasions kitabından alıntıdır. Hemingway, Çanlar Kimin İçin Çalıyor’un epigrafında söz konusu meditasyondan şu alıntıya yer verir:”Ada değildir insan, bütün hiç değildir bir başına; anakaranın bir parçasıdır, bir damladır okyanusta; bir toprak tanesini alıp götürse deniz, küçülür Avrupa, sanki yiten bir burunmuş, dostlarının ya da senin bir yurtluğunmuş gibi, ölünce bir insan eksilirim ben, çünkü insanoğlunun bir parçasıyım; işte bundandır ki sorup durma çanların kimin için çaldığını; senin için çalıyor.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
ÇORUMLU 364 26 Ocak 2021 / 00:01

SAYIN VALİMİZİN YANLIŞ BİR PAYLAŞIM YAPACAĞINI ZANNETMİYORUM..PAYLAŞIMINDAKİ SÖZLERE DEĞİL O SÖZLERDEKİ İNCELİĞİ GÖRMEKTİR ESAS OLAN……