ÇORUM TİME

VELİLER VE ÖĞRENCİLER DOĞA YÜRÜYÜŞÜNDE

Çorum Merkez Başöğretmen Atatürk İlkokulu tarafından sağlıklı yaşama karşı farkındalık oluşturmak amacıyla doğa yürüyüşü düzenlendi.

VELİLER VE ÖĞRENCİLER DOĞA YÜRÜYÜŞÜNDE
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
13 Mart 2018 - 12:09

Son Güncelleme: 13 Mart 2018 12:11 Başöğretmen Atatürk İlkokulu tarafından sağlıklı yaşan ve spor kültürünün yerleştirilmesi amacıyla öğrenci, öğretmen ve öğrenci velilerinin katılmış olduğu doğa yürüyüşü yapıldı. Okul yetkilileri, ilimizde farklı ve güzel çalışmalarla adından söz ettiren okulun; sporun büyüyen çocuğun fiziksel gelişiminin yanında psikolojik ve sosyal yönden gelişimlerine önemli katkıda bulunduğunun, fiziksel aktivitenin büyümeyi tetiklediğinin, daha iyi bir fiziksel ve duygusal sağlığı ortaya çıkardığının, her gün fiziksel olarak aktif olan çocukların ileride tansiyon, diyabet, kolon kanseri, obezite ve koroner kalp rahatsızlığı riskini azalttığının farkında olduğunu kaydetti. Okulda yürütülen “Salonumu Yapıyorum, Sporuma Başlıyorum” projesi kapsamında Hitit Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Derneği ile yapılan protokol kapsamında sağlıklı yaşam ve spor kültürünün öğrenci ve velilere yerleştirilmesi amacıyla Dernek Başkanı Gürkan Yağmur yönetiminde Çorum Barajı etrafından 4 km’lik bir doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüşe katılan öğretmen, öğrenci ve velilerce neşeli bir şekilde yürüme rotasının tamamlanması sonucunda gerçekleştirilen küçük bir piknik etkinliğiyle faaliyet sona erdi. Hitit Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Dernek Başkanı Gürkan Yağmur, yaptığı açıklamada “Başöğretmen Atatürk İlkokulu’nun spor ve sağlıklı yaşama ne kadar çok değer verdiğini dernek olarak farkındayız. Her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde yeni bir rotada yeni bir doğa yürüyüşü ile birlikte öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katılacağı bisiklet sürme etkinliği ile faaliyetlerimiz devam edecektir” dedi. Yürüyüşe katılan veliler ise, hem kendileri için, hem de çocukları için sağlıklı yaşamı önemsediklerini ifade ederek, okul müdürlüğüne böylesi güzel etkinlikler yaptıkları için teşekkür ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ