mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

ÇORUM TİME

YAŞAM HAKTIR ŞİDDET SON BULSUN

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Örgütü ile Çorum Barosu arasında “Yaşam Hak” projesi için protokol imzalandı

YAŞAM HAKTIR ŞİDDET SON BULSUN
46
27 Ocak 2021 - 8:57

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Örgütü ile Çorum Barosu arasında “Yaşam Hak” projesi için protokol imzalandı. Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Aliye Timisi Ersever, protokol imza törenine katılmak ve konuyla ilgili basın açıklaması yapmak üzere Çorum’a geldi. CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı, Çorum Barosu ile kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında protokol imzaladı. “Yaşam Hak” projesi ile birlikte Türkiye’nin her yerinden gelen aramalara 444 82 85 numaralı hattan cevap veriliyor. Çorum Barosu ile de imzalanan protokol gereği, hatta ulaşan şiddet mağduru kadın ve çocuklara adli yardım ve hukuki destek sağlanacak.

“EŞİT VE ADİL YARINLARI BİRLİKTE KURACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Bölge Sorumlusu Kadın Kolları MKYK Üyesi Aliye Timisi Ersever, “Yaşam Hak” projesine ilişkin açıklama yaptı. Parti binasında düzenlenen toplantıya CHP Karadeniz Bölge Sorumlusu Kadın Kolları MKYK Üyesi Aliye Ersever, CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Aydın ve CHP Kadın Kolları Üyeleri katıldı. Açılış konuşmasını yapan CHP Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, CHP ve Çorum Barosu’na 17 Ocak’ta “Yaşam Haktır” projesine ilişkin bir protokol sunulduğunu ve 25 Ocak’ta CHP ve Çorum Barosu arasında bu protokolün imzalandığını duyurdu. Protokol hakkında bilgi veren Kadın Kolları MKYK Üyesi Aliye Ersever, “Çorum İl Başkanlığı ve Çorum Kadın Kolları Başkanlığı’nın birlikte çalışması sonucunda genel merkezimizin oluşturduğu “Yaşam Hak” projesi kapsamında Çorum Barosu ile bir protokol imzaladık. Çorum Baro Başkanı Kenan Yaşar’a teşekkür ediyoruz. Yaşam Hak projesi, kadınların yaşama hakkının kimsenin almaması ve kadınlara taciz ve tecavüzün önlenmesi ile ilgili bir projedir.

Baroların ücretsiz avukat desteğinden yararlanmak istiyoruz. Çünkü bu Türkiye’yi ilgilendiren bir konudur. Psikiyatri Derneği ile 81 ilde bir anlaşma yapıyoruz. Bununla psikolojik desteği kadınlarımıza sunmayı amaçlıyoruz. Bunun yanı sıra Türkiye’nin tüm belediyeleri ile sığınma evleri konusunda çalışma yapıyoruz. Bunları aslında üzülerek anlatıyoruz. Keşke Türkiye’de kadına şiddet olmasaydı da bizde bunları yapmak zorunda kalmasaydık. Yaşam hak projesi ile birlikte Türkiye’nin her yerinden gelen aramalara 444 82 85 numaralı hattan cevap veriliyor. Çorum Barosu ile de imzalanan protokol gereği, hatta ulaşan şiddet mağduru kadın ve çocuklara adli yardım ve hukuki destek sağlanacak. Bu kapsamda destek veren Çorum Barosu Başkanı Kenan Yaşar’a, İl Başkanımız Mehmet Tahtasız’a, Merkez İlçe Başkanımız Ulaş Tokgöz’e, İl Kadın Kolları Başkanımız Kamile Anar’a, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanımız Filiz Aydın’a ve İl-İlçe Yönetimine teşekkür ederiz. Eşit ve adil yarınları birlikte kuracağız” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.