ÇORUM TİME

YAŞLILAR MİZAH KONUSU OLMAMALI

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak Büyüklerimiz bizim değerimizdir, geçmişimizdir, hafızamızdır, kıymetlimizdir. İnsanlığa musallat olan bu virüsün (KOVİD-19) yaşı yoktur. Her yaşta ve cinsiyette ki herkes taşıyıcıdır.

YAŞLILAR MİZAH KONUSU OLMAMALI
741
23 Mart 2020 - 13:25

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak Büyüklerimiz bizim değerimizdir, geçmişimizdir, hafızamızdır, kıymetlimizdir. İnsanlığa musallat olan bu virüsün (KOVİD-19) yaşı yoktur. Her yaşta ve cinsiyette ki herkes taşıyıcıdır. Bu kapsamda alınan önlemler yapılan uyarılar genel olmakla birlikte, şu ana kadar ölümlerin 65 yaş üzerinde ki kişilerde gerçekleşmesinden dolayı, alınan sokağa çıkma yasağı algılanamamış, aksine çarpıtılır hale gelmiştir. Önlemler şimdilik virüsün etkin olduğu yaş aralığında ki insanımızı korumaya yöneliktir. Alınan önlem ve kararlara riayet etmek yerine muhalefet etmek, ciddiyetten yoksun değerlendirmeler yapmak, gündelik düşüncelerle basite indirgeyerek yaşanılan bu sürece mizahsen yaklaşıp özellikle yaşlılarımızı bu sürecin mizah konusu yapmak Aziz Türk Milletinin hiç bir ferdine yakışmamakla birlikte, dinimiz ve kültürümüzde de yeri yoktur. Unutmayalım ki bu süreçte; Çocuk, genç, yaşlı, yani belli bir yaş gurubu değil, hepimiz bu virüsün taşıyıcısıyız. Yaşlılarımızı ve kendimizle birlikte çevremizi dışarıda alınan önlem ve kararlarla devlet korurken, evimizde ve tüm alanlarda koruyacak bizleriz. Bizler bugünün fertleri olarak; Dünümüzden (yaşlılarımızdan), Bu günümüzden (kendimizden) ve Yarınlarımızdan (çocuklarımızdan) sorumluyuz. Devlet yetkililerince yapılan resmi açıklamalarla yayınlanan genelgelere, tavsiye ve kurallara ciddiyetle riayet etmeliyiz. Dilde, fikirde, işte birlik düsturuyla Devletimizle el ele verip Millet olmanın gereğini bir kez daha icra ederek, Türk Milletini var eden ortak değerlerimize sarılarak bilinçle bu musibetide atlatacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Başta süreci yöneten Devlet büyüklerimizi, doktorlarımızı, hemşirelerimizi, bütün sağlık çalışanlarımızı, aynı şekilde güvenlik güçlerimizi, sürece destek olan tüm kuruluşlarımızı gönülden selamlıyorum. Rabb’im hepsinden razı olsun. KOVİD-19 hastalığından vefat edenlere rahmet, tedavi edilenlere de şifa, milletimize sabırlar diliyorum. Milletimizi sabırlı olmaya, kirli ve paniği artırmaya yönelik haber ve söylentilere itibar etmemeye, özellikle önümüzdeki bir kaç haftalık süreçte evde zaman geçirmeye, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmama konusunda hassas olmaya davet ediyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI

casino sitelerimilanobettipobetsekabetelexbet
paykwikpaykwik alpaykwik bozumpaykwikpaykwikmarmaris günlük tekne turlarıMarmaris Dalyan tekne turuMarmaris Günlük Turlarmarmaris tüplü dalış turuMarmaris rodos feribotpaykwik satın al