ÇORUM TİME

YOKSULUN KÖMÜRÜ ÇORUM’DAN

YOKSULUN KÖMÜRÜ ÇORUM’DAN
Çorum Time Haber Hattı 333 01 20( [email protected] )
27 Aralık 2013 - 14:01

Son Güncelleme: 27 Aralık 2013 14:01 AW000282Giresun’un Görele İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi bin aileye bin ton kömür dağıtıldı.
Görele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Aydın Yaman, kömürlerin SYDV tarafından Çorum’un Dodurga ilçesinden getirildiğini kömür dağıtımı çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını belirterek, ihtiyaç sahibi her aileye bir ton kömür yardımının muhtarlar aracılığıyla yapıldığını söyledi.
İhtiyaç sahibi bin ailenin yakacak ihtiyacını karşılamak üzere Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından ilçeye tahsis edilen bin ton kömür bin aileye birer ton verilmeye başladığını belirten Yaman, “Her aileye bir ton kömür dağıttık. Bu yıl dağıttığımız kömürler, geçmiş yıllara oranla daha kaliteli. İlçemize gelen kömürleri, vakfımızda dosyası bulunan ihtiyaç sahibi ailelerimize veriyoruz. Dağıtımı yaparken çok dikkatli davrandık. Vakıfta dosyası bulunmayan hiç kimseye kömür vermedik. Ayrıca vakıftaki dosyaları bir kez daha inceledik ve ona göre dağıtım yaptık” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇORUM'UN EN BÜYÜK HABER SİTESİ